Вівторок, Вересень 25

Людина – тварина?..

Цей матеріал з “Конституції Людської Свідомості” шліфувався в час минулого Майдану. Він має пряме відношення до Кельменеччини. І не лише тому, що її автор родом з цього району.

Та, перед тим, як подати матеріал, варто сказати: кожній революції передують злочини влади. Що таке злочини? – Зневага до людей! Нас називали – “бидло…”. На жаль, ситуація повторюється…

 

«Я – Людина!» – яке значення цих слів?.. Поглянь на піраміди. – Гробниці?.. Але чому така складна споруда?..
Правди про мету спорудження пірамід достеменно не знаємо. Одні кажуть, що це обсерваторії, інші – антени, які передають сигнали в космос, офіційна історична наука нав’язує думку, що це, виключно, гробниці фараонів… Правда заховалася в тисячоліттях. Та факт – піраміди Єгипту збудовані на основі високих технологій. Ми ними не володіємо!

Піраміди презентують велич! Чию? Людини?! Земної, а може і не Земної… Ми не знаємо як і звідки ми з`явилися на планеті Земля. Офіційна історія досі не може визнати факту – в одному часі жили різні види людей: і ліліпути, і велетні, австралопітеки і люди більш схожі на нас.

Люди знали динозаврів. Може, не найперших, та останніх – знали! Саме ми вижили і є нині! І якщо піраміди презентують велич людини, яка уособлює в собі Свідомий Розум, що був на цій планеті, то з чого ця велич складається?

Поділимо піраміду на яруси: вершина – сама Людина. Особистість! Храм… Кожна людина – це храм. У людському тілі, як і в усьому сущому (але не в тому, що створено людськими руками) живе Бог. Тому, з покоління в покоління, передається твердження: «Коли нема Бога в душі (у самій людині), у церкві Його не знайдеш, не купиш за дари церкві, які б грандіозні вони не були! Бога не позичиш!»

Людина – тіло і душа сотворені Богом – головна домівка самого Бога. Втілення найвеличнішого явища – Свідомості!

Нижче – Сім`я, – основа продовження Людини: єдність чоловіка і жінки, яка приводить у світ дитя. Є діти – є Сім`я! Ширша сходинка – Рід. Цілісна площина – Нація. Націю тримає – державність, – Народ. Нації, під впливом кліматичних умов материків, творять – Раси. І найбільш розлогий фундамент всього перерахованого – Людство!

Та це не все! Є невідоме! Те що ми припускаємо, але достеменно не знаємо! Підрахунки науковців говорять про те, що у Всесвіті мільйони таких планет як Земля. Ймовірно, ми у просторах Космосу не одні. МИ – частинка Всесвіту.

То що таке піраміда? Увіковічення того, що Всесвіт, Людство, Раса, Держава, Нація, Родина, Сім`я – це все кожна окрема Людина?..

Кожен із нас – цеглинка Всесвіту, Людства, Раси, Держави, Нації, Родини, Сім`ї і прояв власного Я!

Людина – діамант, який має багато граней. Внутрішні якості: Добро і зло, Любов і ненависть, Мудрість і тупість, Правду й брехню… Характеристики зовнішні: своє обличчя, свою поставу, не всі родяться здоровими і лише одиниці стають «фараонами»… Та всі ми приходимо у цей Світ промінням Сонця – «сонценятами», – дітьми.

І кожна любляча мама вчить дитину розрізняти добро і зло. Розуміти, що крім її любові, окрім людей, які її ростять, оберігають, є погані дяді і тьоті… Котрі можуть дитя викрасти з найгіршою метою: від зґвалтування, знущань, убивства, до трансплантації органів. Мама пояснює дитині, що молочко буває надто гарячим і обпече; що не всяку водичку можна пити. Завжди треба мислити і ні за що не хапатись не подумавши.

Людина – мислення. Розум! Особливий Розум. Сприйняття, осмислення, пам`ять, аналіз, вміння робити висновки – механізми Свідомості. Саме Свідомість є фундаментом людської творчості, здатності працювати і розвиватися.

Без Свідомості людина – тварина… І якщо поставити найпростіше запитання: що робить людину Людиною, що визначає її головну Суть? – звичайно, найперша відповідь – Свідомість!

Тут варто зупинитися. Розповісти про одного хлопчака! Та спершу запитаю: коли ви бачите ГОРБАТЕ і БІДНЕ дитя, можете припустити, що воно виросте і стане власником багатьох фабрик і заводів, створених власною працею?.. НЕ грабежами, НЕ обманом людей, НЕ рейдерськими захопленнями, НЕ убивством дрібних підприємців чи привласненням державної власності, а саме стараннями власного розуму і рук?!

Не так далеко, у не легкий час, у 1851 році в м. Долина (Україна), в родині директора народної школи народився горбатий хлопчик. Його назвали Іваном.

Іван Левинський – нащадок величного роду Левинських із Басарабії. Там, у Кельменецькому районі, і досі є село Лівинці (насправді мало б називатися Левинці), яке і було помістям родини, що свого часу під проводом Івана Мазепи піднялася на захист українського люду.

Історія роду поважна, та мале горбате хлопченя швидко стало напівсиротою. Родина збідніла. Його до себе забрав старший брат, котрий проживав у Львові. У холоді і голоді хлопченя вчилося. Він закінчив школу, Львівський політехнічний інститут. Став науковцем і… будівничим Львова!

Франція, Англія пишаються тим, що вони мають свої архітектурні стилі. Та чи багато тих, хто знає: Україна має свій архітектурний стиль – українська сецесія. Його батько – горбатий чоловік з красивою і благородною душею – Іван Левинський. Він створив майже два десятки фабрик і заводів.

Оперний Львівський театр за проектом Горголевського звела будівельна фірма Івана Левинського. Залізничні вокзали у Чернівцях, Коломиї, Івано-Франківську, у Львові і багато прекрасних споруд по всій Західній Україні – справа фірм Івана Левинського.

Левинський став одним з найбільших промисловців Європи кінця ХІХ початку ХХ сторіччя. Та це би не мало ніякого значення, якби левову частку прибутків він не віддавав на освіту і благоустрій своїх робітників, талановитих дітей. Зводив перші гуртожитки, створював музеї.

І постає питання: яка Істина лежала в основі Свідомості цього чоловіка, щоб з горбатого бідного хлопчика виросла така Людина? Можливо, ця: ми великі не ростом і не прямою поставою, не банківськими рахунками, людина велика Розумом, Любов`ю, Людяністю!
У нього були красуня дружина, чарівні діти і повага простого люду.
Свідомість вирішує все!
Свідомість – чітке розрізнення Добра і зла – найпростіших і найскладніших Істин. Людина без знань Істин – дитина! Така дитино-людина думає, що Свідома, та насправді, є маріонеткою в чужих руках! Ви запитували себе: « А чого саме я Свідомий?..»

Напишіть перелік своїх переконань і відповідей на найважливіші питання. Чи є у вашій Свідомості те, про що мова піде далі?

Людина живе завдяки Природі і серед Природи – це об`єктивна обставина її буття. Від Бога, в межах Природи Людина ВІЛЬНА!

Воля, пройшовши через призму Свідомості, стає Свободою. Умовою, яка забезпечує Людяність – визначає повноцінну Людину. Та скільки мільйонів міркують, що вони вільні, а насправді раби?..

Найкращий раб той, який не підозрює свого рабства…

Так званий – економічний раб! Його не треба утримувати. Він сам себе забезпечує, сам себе продає і сам собі купляє обман і… смерть… Не підозрює, що його поставили у спеціально створені обставини і дали лише дозволений набір інформації. Наприклад: «книга є лише одна…» – механізм звуження інтелекту. Правда: чим більше читаєш пізнавальних книг, тим більше – знаєш, тим сильніший.
«Істину знає тільки Бог…» – догма, – зупинка пошуку Правди-Істини. Правда ж: потреба розвиватися, пізнавати Істини – головна суть Людини.

Всі догми – ідеальний ланцюг на Свідомості людино-раба… як і саме слово «раб», «ви – Божий раб..» – засіб зупинки механізму мислення на рівні думок – а що поїсти, а що одягнути… Правда: навіть якщо я цілковито залежу від Бога, перед людьми – я вільний і в Бога – я – дитина. Називати мене рабом (тобто прищеплювати моїй свідомості переконання, що я раб), а тим більше поневолювати, мене не має права ніхто!

Людяність не зовнішня ознака. Це внутрішня природна потреба. Коли ж її зв`язують брехнею, бідністю, цинічним поневоленням, виникає протест, який породжує таку загрозу як революції. Найперше, це загроза для рабовласника.

Обманювати, поневолювати людей, народи можна лише певний час. Далі – бунт! Катастрофи! Смерть бере всіх. Їй байдуже хто ти – раб чи рабовласник. Як не стати рабом? Як не стати рабовласником? – питання чи Обов`язок побачити відповідь:
Істини – Природні Закони Життя, якими ми послуговуємося, складають фундамент інтелекту справжньої Людини.

Звід Істин – справжня свята Матриця. Мати! Коли читаєш ці рядки, починаєш розуміти чому церква вперто торочи: «Істину знає тільки Бог…» Може якусь Істину, дійсно, знає лише Бог, та всі ті, які тримають життя Людини, творять суть Людини, – очевидні, відчутні і прийнятні для Свідомості Людини.
Свідомість – Знання і дотримання Законів Співіснування Людини і Людини, Людини і Природи, Людини і Космосу.
Свідомість – Знання і Мислення! Чітке розрізнення Добра і зла.


Свідому Людину не можливо обманути! Вона не вірить на слово! Вона не сприймає накази: « І винищиш ти всі народи, які твій Бог, дав тобі…» чи твердження: «Ти праведник, а він нечестивий! Вартий смерті!..» лише тому, що трактує світ по-своєму.

Свідомий вміє тримати оборону і захищатися, не виходити за межі свого Дому. У нього не виникають думки – поневолювати, загарбувати… Одним реченням: Людина – Свідомість! Людина – вміння жити з Людьми і для Людей.

Подумайте над цим. Поміркуйте! І поставте собі запитання: чому таке визначення Людини ви читаєте вперше? Адже це, начебто, очевидний, зрозумілий факт. Та щоб глибше все осягнути, нагадайте собі ще раз – що таке раб?..

Раб – зло! Візьміть, будь-ласка, крайність. Скажіть, болото можна обкачати в золото? – Можна! Воно від цього стане золотом? – Ні! Отак і раб… Божий не Божий, раб це є раб… Зло! То що таке раб?.. Думаєте?.. Я в таких випадках відкриваю тлумачний словник. У ньому стільки цікавого!.. Буває правда, а буває таке, що місяцями з шоку не можеш вийти!

У радянських словниках нема слова «мудрість». Я його в жодному не знайшла. І ніяк не могла повірити – як це може бути, щоб в академічних виданнях не було такого величного і святого, ГОЛОВНОГО слова?! Хтось скаже випадково пропустили… – Ні! Таке «пропускають» не випадково!

А щодо визначення Людини у тлумачному словнику України написано, що людина – це «істота…», а на слові «істота» – тварина… І було би смішно, якби не визначаючий момент: тлумачний словник – це ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНИЙ компас сутностей! Це те, що формує Свідомість Суспільства!

Якщо на суспільному рівні людину трактують як тварину, то в цьому суспільстві до неї і ставляться як до худоби!Важливо про це говорити чи ні?.. А може кричати?!

Словники в нас досі радянські… навіть ще гірше! У радянському російськомовному словнику читаємо, що людина – це живий організм, але не істота… Таке враження, що словники для Української соціалістичної республіки писалися по-особливому, з механізмами винищення тверезого мислення.

То що сказано на слові «раб»? – «людина позбавлена будь-яких прав і засобів виробництва, сліпий виконавець, той хто підпорядковує себе чому-небудь або комусь». Вдумайтесь у ці слова!

Раб, а влучніше – теперішній само-раб, – це байдужість і підсвідоме підпорядкування комусь… Він не замислюється – а що з ним буде завтра насправді? Він думає, що поїсти, що одягнути, аби був дах над головою і якщо можна, то щоб це все було краще ніж у сусіда… Знаєте для чого?… Щоб була підстава подумати, що він кращий, величніший ніж сусід, бо в сусіда авто за 10 000, а в нього за 100 000…

Раб не питає: яке моє минуле? Його не цікавить історія. Він не здатен шукати Правду. Нащо та Правда, якщо правдою буде те, що скаже «влада…»? Навіть «цікавіше», коли рабові кажуть: «Знаєте, це не так…» – раб обурюється! Він вислухати іншу людину не може!
Вміння слухати, вміння – чути – це ознака Людини, вона не властива само-рабам. У тіло само-раба, в його мозок, закладено – що знає він, що йому наказали – це єдино правильне, а все інше – ненависне!.. Закоренілий раб боїться змін. Для нього «дійсно!» всяка влада від Бога… Через це раби дуже легко стають зброєю у руках зла.

Раб не усвідомлює, що він має обов’язок самостійно вирішувати: що добре, а що зле? Лише раб (інтелектуально та психічно знищений людський організм), молиться і чекає – може завтра щось зміниться… І вважає, що йому хтось зобов`язаний допомагати, що йому щось має дати Бог, влада, держава… отак існування раба в молитвах, надіях та «вірах…» минається…

Запитайте себе – ви можете спокійно вислухати найбільш не приємні для вас думки чи ви відразу перечите? Здіймаєтесь, як полум’я образи, чи перед обличчям співбесідника гучно закриваєте двері?.. Людина – вислухає!

Є раби – люди, а є раби-народи. Раби – народи завжди переконані, що вони вищі від інших народів. Саме такі людності часто привласнюють чужу історію, землю, мову.. Це злодійство породжує зверхність і нетерпимість, лайку… жорстокість…

Нетерпимість, лайка, само-вивищення – ознака рабів.

На абракадабру рабства людину легко перетворює найбридкіша хвороба сьогодення – егоїзм замішаний на брехні. Егоїзм не лише вбиває, заблоковує в людині Людину, він відбирає у неї можливість зцілитися і від інших, простіших недуг. Егоїст вважає, що він розумний вже тому, що народився від людини… Вчитися?! Мудрості?.. – а це що воно таке? Для чого?…

Є й вищий різновид егоїстів. Для таких «вищих…» здобувати освіту – питання гонору. Вони визубрять все, що можуть. Лишень мало що зрозуміють…

Егоїст, а він автоматично уже раб, і як «сумлінний» раб, не вміє чути і слухати інших. Не поспішає комусь допомагати. Це альфа самка чи альфа самець, які замість полюбити себе – шанувати власне здоров`я, здобувати знання і Любити Життя, возвеличують власне «я» вторючи собі думку: «Я такий!.. Ну такий!.. Такого вже нема!»

Зарозумілість егоїста, виростає з насіння бур`янів засіяних в дитинстві вихователями цієї «людини». Нажаль, це часто роблять рідні матері і татусі, бабусі і дідусі… Та найперша провина падає на маму! Народ сказав: «Яка мама – така дитина!» Хтось додав: «Які матері – таке людство!».

І якщо мама скаже: «Та я не вчила сина бути убивцею!..», залишається факт – вона не навчила його любити Життя. Цінувати його у собі і в інших. Не пояснила, що таке бути Людиною. Мудрість жінки-матері – це надважливо! Наші діти – це наша наука і наші у ній пропуски!

«Конституція Людської Свідомості» – розмова про Правду і дуже незручні кути людського буття. А в статті «Людство» ми згадували «благу» вість – рабів у рай не пускають!

Ви, часом, у рабові не впізнали себе? Ви знаєте Правду історії свого народу?.. Ви розумієте, що людськості необхідно вчитися і нею керуватися? Людина не є людиною сама по собі! Потрібні Знання! Кажете – не впізнали?! – Це добре! Значить Світ міняється на краще!
Звичайно, варто пам’ятати: Людям потрібні Люди! І лише раби зла потребують рабів! Тому кожен рабовласник – це Раб з масою рабства усіх перетворених у рабів. Він – найбільший раб у зла.

І є ще одна обов`язкова зупинка: ми «дуже» шануємо мудрих мертвих, та Життя – в Живих! Істина очевидніша з усіх очевидних: якщо я Людина – я бачу, ціную, возвеличую, утверджую, найперше, Мудрість своїх сучасників! Життя творять живі!

Мудрість минулих поколінь – фундамент для визнання Мудрості тих, хто живе у часі зі мною. Шануйте кожного Розумного поряд! Кожна Розумна Людина потребує вашої максимальної підтримки, а можливо, і захисту.
Підклавши плече Розумному, стаєте опорою Богові! Роздивися мудрого і ти відкриєш Сонце Мудрості у собі! Пам`ятай: Людиною є лише той, хто вміє жити з людьми і для людей!

Очевидність. Проста і геніальна. Та хтось стер її з рівня людського усвідомлення… Чому? Може, тому, що вона викриває безлюдськість?.. Ми дали визначення суспільної сутності Людини. Ми тільки-но змінили себе для Світу! Щоб Світ нас прийняв!

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *