Четвер, Жовтень 18

УРОК БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ.

У кожній школі, садочку є план роботи. У ньому можна прочитати: «Тиждень зорового способу життя» чи «Тиждень математики»… Насправді, вчити математику чи намагатися вести здоровий спосіб життя необхідно щоднини. І до такого пункту у плані роботи можна поставитися – аби відбути, а можна підійти сумлінніше і постаратися донести до свідомості вихованців не просто якісь знання, а любов до себе, пояснити, що кожен із нас має вміти себе любити! Ця Любов починається з уміння берегти своє здоров`я.

Під час «Тижня математики » прищепити любов до математичних знань. Пояснити, що вміння швидко і правильно розв’язувати математичні задачки, завтра допоможе швидко і правильно вирішувати життєві проблеми!

У Кельменецькому дитячому садочку «Колосок» №1, згідно плану нещодавно пройшов «Тиждень безпеки дорожнього руху». Подумаєш, діти гралися… Так, діти люблять гратися! Казка і гра, гра і казка готують нас до дорослого життя. Цього не розуміють іще малюки, та це маємо знати МИ – дорослі!


На дорогах України, в ДТП гине більше людей ніж на війні. І серед загиблих не лише дорослі, а й діти! А скільки випадків було в нашому районі, коли мама вела дитину з садка, а дитя вирвалось з руки і потрапило під колеса… на смерть!

Дорога – територія підвищеної небезпеки. Пояснювати дітям це треба і вдома, і в дитячих установах. А найголовніше, розказуючи про можливі загрози, до дітей треба ставитися як до дорослих. Вони уже розуміють головну суть смерті, болю і вони хочуть бігати, стрибати, Жити! Діти чутливіші за нас, дорослих. Вони дуже чітко відчувають фальш. Вони люблять гру, та у грі має бути Правда.

Щоб наблизити урок правил вуличного руху до максимальної реальності до середньої групи «Б» вихователь Ірина Шевчук запросила старшого інспектора ювенальної провенції Кельменецького відділу поліції Марину Бурлаку. Справжній поліцейський з посмішкою як у мами – це круто! – повірте, це зафіксував кожен малюк! І розповідь виховательки і гості сприймалися уже не як проста забавка.


Діти, слухали. Діти малювали. Розповідали, що вони хотіли своїми мистецькими шедеврами донести. Їм пояснили в яких випадках необхідно звертатися до поліції і як це робити. Вони запам’ятовували номер швидкого реагування. Та це була би геть не завершена справа, якби не екскурсія. Ну що таке теорія без практики?!


Вихованці групи під супроводом патрульних поліцейських відправились на вулиці Кельменців. Вони вивчали, де є переходи для пішоходів? Які є вуличні знаки? А ще – завітали на екскурсію до пожежників.

У пожежників заняття з безпеки руху переросло в урок безпеки поводження з вогнем. У дітей розбігалися оченята. Хлопчакам подобались пожежні машини і кожен помріяв стати героєм-пожежником. Хтось вирішив, що стане патрульним поліцейським. Не це важливо. Урок закарбувався у свідомості кожного підопічного виховательки Ірини Шевчук. Бо він був неординарним.


Марина Бурлака лише перші тижні на посаді старшого інспектора ювенальної провенції, так що для неї це яскрава мить досвіду спілкування з дітьми.

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *