Четвер, Серпень 16

Мороз гуляє… по озимих

 

Вже кілька днів тримаються морози. Зима! Ми їм раді! Краще ніж болото! Лишень морози – голі! Сніговий покрив не значний і від цього і мороз видається лютішим, і з острахом поглядаємо на поля, на яких зеленіють озимі культури. Пшениця, ячмінь, ріпак.

У Кельменецькому районі майже дві тисячі гектарів засіяно на зиму ріпаком, більше трьох тисяч зайняла пшениця і 200 га під ячменем. Це менші цифри у порівнянні з роком минулим.

Як правило, озима пшениця дає щедріший врожай ніж яра. У районному відділі економіки Кельменецької райдержадміністрації висловлюють надію, що більшими будуть площі ярої зернових. Самі ж аграрії нам цього не пообіцяли. Кажуть, що пшениця потребує більше вкладень. Навіть, якщо врожай із сої менший, вирощувати її вигідніше. Що буде, покаже весна.

Ми ж хвилюємось – чи не завдадуть значної шкоди безсніжні морози озимим культурам? Василь Ганжелюк, начальник відділу агропромислового та економічного розвитку Кельменецької районної адміністрації, запевнив, що причин для паніки нема. Звичайно, сніг би здався! Врожайність такі морози зменшують, та значних втрат вони не завдадуть.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *