Понеділок, Листопад 19

Хто каже Правду? – ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ!

У статті «Краще один раз побачити ніж сто раз почути» розміщеній у газеті «Рідне слово» від 17 листопада 2017 року три сільські голови, а саме: Андрій Піхут (с.Бурдюг), Василь Присакар (с.Ленківці), Олександр Чунтул (с.Подвір`ївка) висловили свою власну! думку про реформу децентралізації органів місцевого самоврядування. Зокрема, сільські голови наголосили на обмеженні нотаріальних дій для старост села. Мова йшла й про те, де взяти довідку, якщо людина померла у вихідний день чи довідку про склад сім`ї?..

Будь-які нотаріальні дії є важливими для жителів кожного села. Тому ми попросили надати коментар з цього приводу експерта з Центру розвитку місцевого самоврядування. Щоб не складалося так, що наші сільські голови настирливо вводять жителів району в оману!

«Раніше дійсно не було чітко визначених функцій старости, але 9-го лютого 2017 року, Верховна Рада прийняла Закон №4742 щодо статусу старости села, селища. В цьому закононі були визначені основні функції старости. І цим законом вони не обмежуються.

Ради ОТГ отримали можливість розширення функцій старости, в тому числі вони можуть наділити його і функціями вчинення нотаріальних дій та реєстрації актів цивільного стану. Більш детальніше можна прочитати за посиланням: http://decentralization.gov.ua/news/4433
Або ж ознайомитись з самим законопроектом: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59269

Тож обмеження функцій старости є міфом, хоча й не всі його можливості прописані в Законі. Рада ОТГ (об’єднаної територіальної громади) може надати йому додаткові функції, яких потребують мешканці в селах.» – Тарас Прокоп, радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *