Четвер, Листопад 22

Водохреща на Кельменеччині

Християни, які керуються Юліанським календарем, учора хрещалися і купалися!

Зранку, 19-го січня, у кожному селі ми зустрічали людей які з відерцями поспішали до церкви набрати води.
У церквах були проведені богослужіння після яких у дворах храмів відбулося освячення води та урочисте освячення мирян святою водою.


За Сварожим колом рунвірівці та християни, які живуть за Григоріанським календарем хрещалися і купалися 2-3 січня. Через 12 днів після зимового сонцестояння (22-24 січня) планета Земля опиняється найближче до Сонця. І хоч вода має особливу силу вже з 25 січня, купатися радять 2-3 числа.

Наші прадіди повёязували з дванадцятим днем після Різдва-Божича-Коляди народження жіночого початку Всесвіту – Богині Дани, покровительки води. Саме від її імені ведуться назви всіх великих наших рік: Дунай, Дніпро, Дністер…

Наші українські прабабусі говорили: “Про що на Водосвяття помислиш, помолишся, те й збудеться!”

18 січня вони освячували вогонь. Це було свято віщунів, відунок-цілительок, жерців. Це святом помазинецькі (тобто християнські) священики і досі тлумачать як щось погане. Християнська церква спалила силу-силенну жінок і чоловіків заживо, які служили людям, їхньому здоров`ю і Богові.

25 січня – день Домовика. Кажуть, що домашнього Духа треба любити і він оберігатиме і вас, і вашу домівку.
Християнська (помазинецька церква) сьогодні, 20 січня відзначає день Івана Хрестителя (Предтечі). І свята від завтра вважаються  закритими.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *