Історі: календар і новорічні свята у ньому

У всіх народів календар вважається священним не тому, що він пов`язаний з релігією. Жодна з релігій не є суттю святості. Календар є вираженням змін у Природі. Наше буття підпорядковане цим змінам. І в мороз ми не жнемо пшениці. а влітку нам гаряче в кожухах. Чи не так?

Кожен народ, кожна цивілізація, як правило, мала своє літочислення. Хоч достеменно відомо, що у трипільців (праукраїнців) був семиденний тиждень.

У Візантії та Римі час рахували від заснування Риму, у нас від “Сотворення Світу”. Чи світу взагалі? – Ні! Змінилася епоха, змінилися володарі, чи стався землетрус, відійшла вода після потопу… ось і почалося нове Сотворення…
Діонісій Малий, скіф (праукраїнець за походженням) підрахував, що 532 роки тому, у день весняного рівнодення (21 березня, а не на Великдень у квітні), було затемнення Сонця. Це вирішили пов`язати з воскресінням Йошуа Помазаного (Ісуса Христа – грецькою).

Цифра 532 не випадкова. Це добуток чисел 28 і 19. Через кожні 28 років збігаються числа місяців. Випадають на ті ж дні (Коло Сонця). Кожні 19 років повторюються фази місяця. Вони випадають на ті ж самі числа місяця (Коло Місяця).

Перша офіційна згадка про Різдво Христове з`явилася аж у 742 році. І лише у ХV сторіччі у папських документах бачимо два паралельні типи датування: від “Сотворення Світу” і від “Різдва Христового”.
На наших теренах літочислення від “Різдва Христового” з`явилося геть недавно. Його встановив своїм наказом Петро І у 1699 році. У нас тоді був 7208 рік.

Не зважаючи на те, що уже був Григоріанський стиль, Петро І прийняв Юліанське літочислення.

В Україні Григоріанський стиль ввели 1 березня 1918 року. Зробила це українська Центральна Рада.

А від так, все те, що ми вважаємо, мало не вічним, насправді, зовсім недавнє! ( За мірками історії -іще сьогоднішнє). І воно може змінитися. Бо Природі байдуже до всіх релігій людства. Бог у ній і Він нам каже, що ми відстаємо від Нього уже на 13 днів.
Новий рік з 988 року у нас святкували 1 березня. З 1492 року його почали святкувати – 1 вересня і то не всі.
Нове коло навколо Сонця, Новий рік, наша планета починає 25 грудня і зіркам всерівно до наших традиційних вигадок якщо вони враз стають відірваними від законів Природи. Чи ми царі Природи?..

У Платона Майбороди є влучний жарт: “Якщо люди царі Природи, то звірі за республіку!”

 

  • Гость: Незадовго до того григоріанський календар було запроваджено в Радянській Росії; згідно з декретом Раднаркому після 31 січня 1918 року йшло 14 лютого 1918 року.
  • Гость: - Куме, в Африку хочете? - Ні. Там душно. - А на північний полюс? - Боюся білих ведмедів... - А в Індію? - О, розповідав мені дід, що кілька тисяч літ тому, коли наші прадіди прийшли до Індії… - Ой, куме, мовчіть. Бо ця байка на тиждень…
  • Гость: Прочитавши цей " сон рябої кобили" так і хочеться порекомендувати Ангелі звернутися до психіатра.