Неділя, Вересень 23

Увага! Кір у нашому районі!


В Україні триває спалах кору.  З Сокирянського району та з Хотинського кір завітав на Кельменеччину. Є наші діти, які захворіли на кір гостюючи в Путильському районі. Їх лікуватимуть там до повного одужання. Фельдшери тримають ситуацію під контролем як можуть.

Кір – вірусне захворювання про яке варто знати: ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.

Кельменецький район вакциною забезпечений. Пішов поголос, що вакцина індійська і дає ускладнення. Ми завітали в Кельменецьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини і попросили показати нам вакцину та сертифікати. На сертифікатах чітко видно, що вакцина виготовлена у Бельгії.

За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків у Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. У січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

· Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.

 

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Перелік протипоказань щодо вакцинації КПК невеликий. За світовими стандартами, він не включає легкі застуди з температурою до 38°С. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

· Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

· Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

· Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

· Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря. Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *