Четвер, Січень 17

Як зберегти КУЛЬТУРУ Кельменеччини?

На підсумковій нараді працівників культури Кельменеччини говорили про те, що основними напрямками діяльності відділу культури районної державної адміністрації залишаються збереження в районі мережі закладів культури, їх творчого потенціалу, зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази закладів культури, сприяння розвитку системи естетичного виховання та кінообслуговування населення району.

Скажемо відверто, що зробити це буде не просто. Чи сьогодні чи завтра, фінансування закладів культури ляже на плечі громад. І кожна громада буде вимушена подумати реально, що варто зберегти, а що доведеться закрити!

Звичайно, є й інший варіант – не будувати рожевих мрій, а сьогодні продумати як заробляти кошти, щоб культурне надбання району зберегти максимально.

Як повідомила начальник відділу культури райдержадміністрації  Наталія  Чепурняк за 2017 ріку в закладах культури Кельменецького району проведено капітальні та поточні ремонти в 53 установах. Сума використаних коштів становить 1238,9 тис. грн. З них 1154,3 тис. грн. – кошти бюджету, 77,0 тис. грн. – спонсорська допомога та 7,6 тис. грн. – кошти спецрахунку.

За участю аматорських колективів, майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва протягом року проведено 2419 культурно-мистецьких заходів, які відвідали 284697 особа.

Для Кельменецького району це гарні здобутки. Ми маємо чудові творчі колективи з поважною історією в століття. Візьмемо до прикладу хоч хор села Дністрівка. Наші соловейки успішно виступають на фестивальних сценах «Червоної рути».

Ми маємо, що показати Україні та світові, та як це зробити? Такий план район має?..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *