Вівторок, Вересень 25

Не ховайте худобу! Це не вигідно!

Перед новорічними святами в нашому районі пройшов перепис худоби.

В одних селах, від хати до хати, ходили депутати, в інших – працівники сільської ради. Спільними зусиллями нарахували в Кельменецькому районі 3395 голів великої рогатої худоби, з них – 2740 корів, 5450 – свиней, 4633 – овець, 1200 – кіз, 91 кінь.

Найбільше корів у Новоселиці – 242, у Перківцях – 224, у Зелені – 225, у Вартиківцях – 148, а у Дністрівці – 15, ні овець, ні коней… Корови, поки що є корови у ТОВ “Мирне” – 225 корів, а загальна кількість голів великої рогатої худоби – 541 (це колишня колгоспна ферма). Приватний сектор Дністрівки від такої худоби геть відмовляється.

Під час таких переписів, як правило, люди приховують кількість худоби у власному господарстві. Це гарно показує, як хронічно, люди в нас не довіряють владі! Хоч, насправді, приховувати не завжди вигідно. Держава уже не раз давала дотації на тваринництво. І навіть якщо за 2014 був борг і 62 господарі грошову допомогу у 2014-му не отримали, нещодавно її їм виплатили.

Зараза Кабінет Міністрів прийняв рішення, що кожен власник, який доглядає корову має право на допомогу у розмірі 2500 гривень на рік.

Чернівецька обласна державна адміністрація цього місяця презентуватиме у Кельменцях свою програму підтримки тваринництва. Планують на кожну корову давати 1000 гривень. Якщо господарі тримають три корови, можуть претендувати на доїльний апарат. А тепер думайте, варто приховувати корів чи ні?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *