Четвер, Січень 17

“Один район – одна громада” – абсурд!.. Чи ні?

Мальовниче Подністров`я! Там десь заховалась Грушівська долина!

Згідно Закону, об`єднана територіальна громада має налічувати 8 000 жителів. Та ця цифра не є сталою. У громаді може бути й менше жителів. А може бути й більше.

Візьмемо приклад Глибоцької ОТГ. Її керівник Григорій Ванзуряк говорить: “У нас на рівні громади буває кожного місяця на розгляді до 60 земельних питань. Глибоцька об`єднана громада налічує 10 тисяч населення. А тепер уявіть, що в громаді 70 тисяч населення, тобто це близько 400 земельних питань виносяться на сесію. Якщо їх ,навіть розглядати на комісіях, на сесії, то потрібен пленарний не день, а тиждень!

Хотів би уявити того керівника, який тиждень проводитиме сесію, і хотів би побачити тих людей, які матимуть такого керівника, що лиш сесії проводить, а нічого більше не робить.”

У Кельменецькому районі 40 тисяч населення. Це звичайно не 70, та і це означає, що питання нормально, на користь жителів громади, ніхто не розглядатиме! А щоб не засідати по кілька днів поспіль, за них голосуватимуть пакетами, що означає розквіт корупції і торгівля звабливими кусками землі  вздовж Дністра.
Згідно Закону “Про об`єднані громади” відстань села від центру громади не має перевищувати 20 км. Як у цю відстань помістити село Подвір`ївку?

На здоровий розсуд, кожен розуміє, що агітувати за Кельменецький район як за одну громаду, може лише той, хто хоче цією землею торгувати…

Чи є приклади громад які утворилися на основі одного району? Є! Новоушицька громада Хмельницької області. Поспілкувалися зі старостами і вони таким утворенням не задоволені. Усі віддалені села перетворилися на жебраків-прошаків.

Чим оптимальніша громада, тим легше їй виживати, тим більше уваги приділяється малим селам, ретельніше і демократичніше розглядаються всі питання. І йде перезавантаження всієї влади.

Григорій Ванзуряк стверджує: “Один район – одна громада” – абсурд!

Та яка саме і чия саме мета – утворення Кельменецької громади як цілісного району? Цікаву відповідь на це дає телеканал ТВА у прогамі “Наскрізь”. Один із персонажів сюжету чесно заявляє, що вони приєднають до себе Кельменецький район (уже у вигляді громади) і утворять адміністративну одиницю, район – Північна Басарабія.

То нам пропонують утворити – один район – одна громада, – чи нас продають Сокирянам як курку на базарі?..

Відеоматеріал можна побачити на сторінці “БукІнфо” під назвою:

“Збережемо район для Козака”: журналісти ТВА зробили власне …

www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=100104

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *