Вівторок, Вересень 25

Для чого нам ОТГ? Що вони нам дають?

Всі об’єднані територіальні громади отримують статус міста обласного значення. Вони мають прямі бюджетні відносини з Кабінетом міністрів.

Громади самі визначають шлях свого розвитку. Головний акцент ставиться на створення робочих місць, на організацію кооперативів, комунальних підприємств, розвиток малого та середнього бізнесу.

ОТГ мають право брати зовнішні запозичення, шукати внутрішнього інвестора. Кабінет міністрів надав громадам право повернути собі землі, що зараз знаходяться за межами села.

Рада ОТГ повинна звернутися до Держгеокадастру України з відповідною заявою. Після розгляду заяви, у кожному селі мусить пройти інвентаризація земель. Лише після цієї процедури землі перейдуть у підпорядкування громади. Просто села, зараз, розпоряджатися землями за межами села НЕ мають права. Це право надається, виключно, громадам!

У Європі основний податок, який надходить до муніципалітетів, до громад – це податок з доходів фізичних осіб. Тобто, чим більше людей працює на цій території, чим більше малого й середнього бізнесу, малих фірм, тим більше розвивається громада.

Тут постає важливе питання – головами громад, старостами в селах, депутатами до ради ОТГ мають стати люди, освічені, дієві, здатні жити і творити задля загального блага громади.

Державні субвенції, які на початковому етапі отримує ОТГ мають чітко визначене призначення. Розвиток виключно у відновленні виробництва і підприємництва. Тому розумна, прогресивна людина як керівник –  це надважливо.

Сьогодні план розвитку села складається з пунктів – де засипати щебнем вулицю, де підчепити ліхтаря… Вулиці всі мають бути освітлені, дороги відремонтовані. На це даються субвенції, та ці пункти –  привід для використання коштів. Розвиток – це вміння ЗАРОБЛЯТИ кошти всіма законними методами.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *