Субота, Серпень 18

Вчора у Вороновиці та Лівинцях відбулися громадські слухання щодо Централізації

13 лютого 2018 року розпочалися громадські слухання щодо впровадження реформи децентралізації. Першими відбулися слухання у селах Вороновиця та Лівинці.

У слуханнях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Урсуляк, головний спеціаліст-юрисконсульт Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Собиль, директор Чернівецького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Тетяни Татарчук та представники Центру – радник з питань децентралізації Тарас Прокоп, радник з комунікацій Андрій Кучуран, радник з муніципальних послуг Віктор Лащак.

Мешканцям сіл роз’яснено суть реформи з децентралізації, її плюси і її мінуси. Експерти зазначили, що на даний час у Чернівецькій області утворено 26 об’єднаних територіальних громад. Жодної громади не має лише наш Кельменецький район. Було наведено приклади змін у новоутворених громадах.

Мешканці сіл мали можливість висловити свої думки і задати різні питання, на які експерти відразу надавали відповіді.

У Вороновиці було прийнято рішення найближчим часом здійснити виїзд у об’єднану громаду для обміну досвідом.

У Лівинцях жителі села не підтримали пропозицію Кельменецької селищної ради щодо об’єднання всіх населених пунктів району в одну громаду. Проте, підтримали ініціативу Лівинецького сільського голови Андрія Гермака щодо утворення ОТГ з центром у Лівинцях з 10 ближніх сіл: Лівинці, Михайлівка, Оселівка, Кроква, Зелена, Подвір’ївка, Перківці, Путрине, Мошанець та Бернове.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *