Субота, Серпень 18

СЬОГОДНІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ У НОВОСЕЛИЦІ ТА ВОВЧИНЦІ

У Вовчинці, на громадських слуханнях щодо утворення об’єднаних громад, було прийнято рішення взяти до уваги отриману інформацію.

У Новоселиці жителі села відмовили у наданні згоди на добровільне об’єднання за пропозицією Кельменецької селищної ради щодо об’єднання всіх населених пунктів району в одну громаду. Запропоноване об’єднання не відповідає волі територіальної громади с.Новоселиця.

Жителі Новоселиці вирішили надіслати свої пропозиції щодо об’єднання територіальних громад суміжних сільських рад: Вовчинецькій, Івановецькій, Росошанівській, Лукачанській та Нелиповецькій.

У слуханнях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Урсуляк, головний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Біблюк та представники Центру розвитку місцевого самоврядування – радник з питань децентралізації Тарас Прокоп і радник з питань фінансів Дмитро Прокопець.

 


На зустрічі йшла мова про те, що зараз перед жителями Кельменецького району є вибір. Вони можуть об`єднатися як в одну Кельменецьку громаду так і в три. Зокрема, в Лівинецьку, Кельменецьку та Іванівську. Якщо ж вибір не буде зробленим, на жовтень всі села Кельменеччини підуть на вибори примусово, як одна громада.

Говорили про те, що утворення трьох громад дає шанс вимагати створення на основі Кельменців одного району з Сокирянського, Кельменецького і Хотинського. Якщо ж утвориться одна лише громада, такої можливості НЕ стане.

 


І в Новоселиці, і у Вовчинці піднімали найгарячіше питання – створення робочих місць. Жителям сіл було пояснено, що це головна мета і суть утворення об’єднаних громад.

На слуханнях висловлювалися побоювання закриття шкіл. Було пояснено, що закривають школи лише ті, де до 40 учнів. Жодної більшої школи, ні в одній громаді, НЕ закрили.

Щодо побоювань, що за довідками доведеться їздити до центральної садиби громади, дали роз’яснення, що закон дозволяє старостам здійснювати нотаріальні дії.

Шокуючими були заяви, що децентралізація скерована на те, щоб відібрати у людей землю за межами села. Кабінет Міністрів видав постанову «Про передачу земель за межами села громадам». Минулого тижня громади Чернівецької області підписали угоду про перехід даного земельного фонду до громад. Звичайно, доведеться провести інвентаризацію земельних ресурсів.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *