Понеділок, Вересень 24

Чи має право на життя така думка про гроші?..

Були часи, коли фінансисти, а правильніше, власники капіталу дбали про те, щоб кожен папірець-банкнота мав під собою вартість дорогоцінних (рідкісних) металів, та попит на гроші виріс настільки, що встигати їх «малювати» і шукати під них золото, стало не співвимірною працею і… вирішили – як малювати то малювати!..

В академічних виданнях вам пояснюють, що грошова маса у кожній державі має співвідноситись із її валовим національним доходом. Тут постає питання: а як цей дохід рахують при ринковій економіці, коли всі зайняті «великою» спільною справою – як зробити так, щоб не сплачувати податок, як «загнати» гроші в офшори?.. На скільки справжнім може бути число, яке визначає національний дохід такої країни? Ми Життя пустили на ярмарок?! Своїх ворогів чи власне?..

Надмірна кількість папірців-грошей в одному місці, і дефіцит в іншому спричиняють фінансові кризи при яких виникає потреба кудись кошти «зливати», або накопичувати їх у підконтрольних місцях. Виверження фінансового вулкану, лавину необхідно загнати в кероване русло. А як? Щоб швидко і вигідно?.. – Війна…

Констатуючи факт: «Гроші – рушійна сила війн», Цицерон, мабуть, і не підозрював, яку страшну і глибоку виголосив він правду.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *