Іванівська чи Іванівецька?… Може, де була “Просвіта”?..

Коли читаєш –  Вартиковецька, Грушовецька, Іванівецька, Ленковецька, Нелиповецька, Перковецька… то розумієш, що до нинішнього дня ніхто в Кельменецькому районі не запитав себе: а чому ми зневажаємо українську мову? У нас гідність людська є? Чи ми ненавидимо Бога, за те, що Він дав нам Волю Свою бути українцями?

Я  намагалася виправдати ці помилки. Переглянула не один підручник з української мови. Зокрема, розділи “Словотвір іменників”, “Відмінювання іменників, що не мають форми однини”, “Правопис власних імен”, “Типи морфологічного словотворення”… може я щось пропустила і наші вчителі української мови мені підкажуть, та я так і не знайшла того, що виправдало б ці мовні потворності.

Українська мова найдавніша в Європі, щонайменше! Вона була основою для створення санскриту. З неї виріс син орія – Гуатама Будда. Наша мова мелодійна і неймовірно багата на слова. І коли є назва Вартиківці, то є Вартиківська, Грушівці – Грушівська, Іванівці – Іванівська, Ленківці – Ленківська, Нелипівці – Нелипівська, Перківці – Перківська сільські ради! Саме тому нема Черновецької області, а є Чернівецька, Комарівська сільська рада, а не Комаровецька і так далі.

Закони мови однакові для всіх! Але чому склалася  така ситуація? Хто і коли мав би “виловити” ці мовні огріхи і вони не мали би нас ганьбити  на третьому десятку Незалежності?

Для цього має існувати громадська організація “Просвіта”. Чи є вона у нас? Так! Є! Як наказ комуністичної партії, та не як вираження національної свідомості. Її “вчепили” до освіти і донедавна її очільником був вчитель історії з села Ленківці – пан Ігор Дєдов.

Ми не будемо розбирати по кісточках “Просвіту” Кельменецького району. Маємо підозри, що саме люди з цієї організації написали не одне паскудство в коментарях до статей на “Кельменці ІНФО”. Запитаємо інше: а що не можна жити з цими московськими кальками?..

Можна! Лишень в такому випадку треба свідомо визнати в собі зневагу до Бога і раба Московії. Не варто в такому випадку прагнути порядку і обурюватися проти війни. Бо це все – перлини з одного намиста людської гідності. Коли ви щось одне викидаєте, розривається все намисто! Розлітаються всі перли!

Наче все зрозуміло. Лише скільки в нас тих, воістину мислячих,  які усвідомлюють, що це треба міняти?!

 

 • Гость: А якщо населений пункт називався б, наприклад, Нелипівка. Тоді сільська рада також була б Нелипівська. Думайте,що пишите. І це стосується не тільки даної статті.
 • Гость: Яка ти стала розумна - засланий козачек с рідного слова проснувся)
 • Гость: Якщо ти працюєш у даній галузі, то не потрібно бути мегарозумним, щоб це знати, МИКОЛО!)
 • Гость: До речі, і не Іванівська, і не Іванівецька, а, все ж таки, Івановецька.
 • Гость: Як завжди Ангела показала свою журналістську некомпетентність
 • Гость: У звязку із відсутністю бажаючих очолити районну "Просвіту" районна організація товариства "Просвіта" оголосила про свій саморозпуск. А якщо Ангела така активістка, то чому б їй не створити самій в кожному навчальному закладі і в кожному закладі культури осередки "Просвіти". Слабо? Чи лише брехливі памфлети писати вміємо, а працювати ні?
 • Гость: Вартиковецька, Грушовецька, Іванівецька, Ленковецька, Нелиповецька, Перковецька - саме так написано на печатках та вивісках установ сіл. Саме так підписують діти зошити в школах. Саме так пишуть в обласних документах що стосується даних сіл. Але за думкою Ангели всі безглузді: і вчителі української мови, і керівники установ цих сіл, і обласні спеціалістит які вживають саме ці назви. Лише одна Ангела "свята". Завишена самооцінка? Ні - психічна хвороба.
 • Гость: Пораджу журналісту вивчити граматику. А саме: явище чергування. У закритому складі {і} чергується з{о} у відкритому складі. І / ва / нів / ці І / ва / но / вець / ка
 • Гость: http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
 • Гость: Реєстр Ле́нінський ле́нінський Ленінта́ль Ле́нківці Ленкі́вці ленкове́цький Ленкора́нь ленло́рдство ле́нний ле́нник Ле́нрот ле́нсман Ле́нстер Ленськ Ле́нське Ле́нський ле́нський ле́нта лента́вий
 • Гость: Реєстр Перкала́б перкале́вий перка́ль Перкі́вка Перкі́вці перкі́тний пе́рко перкове́цький перко́вицький Перко́вичі перкусі́йний перку́сія перкута́н
 • Гость: Реєстр Ва́рта ва́рта Варташе́н ва́ртий Вартикі́вці вартикове́цький вартівни́к вартівни́чий варті́вня ва́ртісний ва́ртісність
 • Гость: Реєстр Не́лин не́линь нелиню́чий Нели́па Нели́півці нелипове́цький нелицемі́рний нелицемі́рно нелицьови́й нелібералізо́ваний нелі́вий