Вівторок, Вересень 25

8 Березня… чи зможемо з ним попрощатися?!

8 Березня, як міжнародний жіночий день, святкують у Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В’єтнамі, Грузії, Північній Кореї, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Республіці Конго, Лаосі, Македонії, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді.

Однозначно – це спадок від комуністичних віянь. Та разом з цим, були це марші повій чи робітниць, жінки відстоювали свої права! Це наслідок відстоювання жінками своїх прав!

Для українців 8 Березня переплелося з першими подихами весни, коли всі втомлені від зими прагнуть пригорнутися до чогось теплого і замилувано дивляться на перші підсніжники.

Всі радіють сонячним дням і потокам води від снігу, що тане на очах.  Хочеться квітів, радості, Жінки – її мудрості і поваги до неї!

Навіть тюльпани вирощені в парниках, по-особливому, привабливі. Має значення і сама цифра 8. Цифра яка уособлює Сонце, восьмикутну звізду, є символом безперервності руху людського життя, єдності чоловічого і жіночого начала.

Звичайно, щоб відірватися від радянського маркування, можна поєднати це свято з Богом, з Природою – 20 березня починається Весняне рівнодення. Сонце проходить точку весняного рівнодення 20 або 21 березня за Грінвічем (цей момент вважають початком астрономічної весни в Північній півкулі). Саме в ці дні наші прабабусі і прадідусі відзначали справжній Великдень!

Великдень – українське слово зі своїм прямим значенням і без будь-якого релігійного забарвлення – День стає Більшим за ніч. Він буде рости аж до часу літнього сонцестояння. То може, українці, все-таки, стануть УКРАЇНЦЯМИ і почнуть в цей час святкувати таки СВІЙ ВЕЛИКДЕНЬ! Невід`ємний від законів Природи встановлених самим Богом, а не релігійними зверхниками.

А 8 Березня нехай залишається 8 Березням! Загальним святом всіх жінок і символом відстоювання ними своїх суспільних і людських прав. І бачити квіти на столі у кабінеті де працює гарна жінка, приємно! Та й що поганого в тому, що люди, які займаються вирощуванням квітів, зокрема весняних, мають можливість отримати в ці дні свою чесно зароблену копійку.

І День Матері також має право на своє Життя. Бути матір`ю, виростити дітей, та й не двох… це не просто бути жінкою. Мати – особлива іпостась! Святий труд!

Міркуємо, що 8 березня по при всі обурення проти радянщини, по при всі історичні події які йому передували, залишиться! І вимагаючи СПРАВЕДЛИВОСТІ, поряд з днем Жінки має бути день ЧОЛОВІКА! Ми є одне для одного! І наші прадіди у святій праукраїнській книзі “ВЕДИ” (відати і вести) говорили: “Лише єдність Чоловіка і Жінки, єдність їхнього духу, розуму і тіла, творить цілісність ЛЮДИНУ”. Вдумайтесь у ці слова! У них – ЖИТТЯ!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *