Вівторок, Грудень 18

А у вас є овечки?..

Стигна. Вівці. Картинка з минулого. У Дністрівці цього вже давно нема! Тут чушок час «записав» у Червону книгу. Та чи так усюди?

 Грушівці. Наше мальовниче Придністров`я! Пагорби вздовж Дністра годували не одну тисячу овець, та тепер, коли бачиш стигну до якої щовечора приходять на перепочинок вівці, сама собі не віриш! Грушівці таку мають!

Знаходжу отару. Розмовляю з пастухами, які розповідають, що лише на їхньому боці яру було п’ять стигн з людськими вівцями. А ще колгосп мав вівці з іншого боку села. У Нагорянах та Грушівцях було більше п’яти тисяч голів овець. Зараз повірити важко! А було ж! Це ж ми доглядали і з того користь мали!

Тепер одна ця отара. Третина овець з Бабина. До отари своїх овець зігнали 29 господарів. У Бабині ще один чоловік сам отару має. Чи є з того великий дохід? Пастухи посміхаються, і не тому, що нема доходу. Нарікають: «Та в нас люди не доходу хочуть, а зірки з неба! М`ясо, бринза, каракуль, шерсть – все має ціну. Головне, щоб ми цю ціну не міняли на все китайське і штучне!»

Цікавий факт: виявляється два великі орендатори землі на Кельменеччині також хотіли завести вівцеферму, та проблема постала в тому, що не змогли знайти пастухів. Чому? Людські вівці пастухів ще знаходять. Та загалом у нашому районі віці тепер «червонокнижна» тварина!

Бережіть і шануйте ягничок! Милі і мирні створіння.

Ангела Вишня-Ткач

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *