Понеділок, Жовтень 15

Громадські слухання чи…

Матеріал можна подати так:
у п’ятницю, 23 березня, за участі голови районної державної адміністрації Віталія Швеця, відбулося засідання громадської ради при Кельменецькій районній держадміністрації. Засідання провела голова громадської ради – Марія Тимінська.

На порядок денний було винесено ряд питань: стан кадрового забезпечення лікувально-профілактичних закладів району у 2018 році та перспектива їх забезпечення; заслухано інформацію про хід проведення реконструкції зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення смт Кельменці; про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації та Кельменецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.


З кожного питання виступили фахівці. Про стан кадрового забезпечення доповідали заступник головного лікаря з експертизи КУ «Кельменецька центральна районна лікарня», член громадської ради Ірина Коцюбан та головний лікар КЗ «Кельменецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Дмитро Дмитрук.

Про хід проведення реконструкції зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення смт Кельменці виступив Кельменецький селищний голова Сергій Буняк. А про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації та Кельменецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах інформували начальник служби Інна Комерзан та директор РЦСССДМ Людмила Попович.


У тому форматі, що відбувалося громадське слухання жодних претензій до доповідачів НЕМА! У ньому ЇХ, просто, НЕ може бути. Кожна доповідь вартує окремої сторінки, тому що інформація з якою виступали доповідачі є важливою!

Та, на жаль, нема не лише претензій НЕ було до доповідачів і ПИТАНЬ! Що означає – громадськість… даних питань НЕ вивчала! Просто зібралися, просто поговорили…

А тому варіант матеріалу № 2!

Не станемо дублювати сказане вище, а просто поставимо кілька запитань: з першого пункту – забезпечення лікарні фахівцями, – рекомендовано районній державній адміністрації спільно з районною радою, КУ «Кельменецька центральна районна лікарня» та КЗ «Кельменецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» розробити та затвердити проект Комплексної програми кадрового забезпечення лікувально-профілактичних закладів Кельменецького району на 2018 – 2023 роки та здійснювати її фінансування, – що насправді цією рекомендацією вирішила громадська рада? Та нічого! Чи таких програм іще не було?.. Чи хтось хоч щось за минулі роки вирішив? У нас може хтось відповісти на елементарне питання: а скільки студентів і на яких спеціалізація вчаться, принаймні, в нашому Чернівецькому мед університеті? Чи це НЕ зрозуміло для чого?

У нашій лікарні скоро працюватимуть геть одні пенсіонери і ситуація така, що будемо дякувати їм, що вони є…

Питання Кельменецького водогону. Його чудово обговорили на сході жителів селища Кельменці. На цьому сході люди хотіли бачити владу! Та на нього НЕ прийшов навіть той, хто є депутатом селищної ради. Хіба може бути краще громадське слухання аніж СХІД ЖИТЕЛІВ?.. Сергія Буняка, просто відірвали від роботи? А може в нього й клопотів нема…


Питання третє – гаряче! Болюче! Мова йде про дітей! Ми не станемо його зараз розписувати. Це те, про що треба говорити окремо. Та у руслі громадських слухань воно, мабуть, найперше потребувало попереднього вивчення. Щоб за фактами знедолених дітей не ховалося голослів’я громадськості.

Служби роблять, що можуть. Та їм, насправді, потрібна наша допомога, а не показуха – зібралися, поговорили і… гірко пролунали слова з вуст Марії Тимінської: «Та ми щось говоримо й говоримо, а все стає гірше й гірше!»

І всі разом дійшли до унікального висновку: ТРЕБА МІНЯТИ СВІДОМІСТЬ! – Погоджуємось! ЯК? У нас відповідь є. Ми, навіть, підійдемо з нею до кожного члена громадської ради і розповімо про реакцію… кожного!

Віталій Швець на завершення засідання ради сказав, що спілкуватися дуже корисно. Це важко заперечити. Можна лише додати – коли за словами постають реальні справи – це ще корисніше! Чи ні?..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *