Неділя, Вересень 23

2 квітня – початок підписання декларацій із сімейними лікарями!

Наступного тижня в Україні починається кампанія “Лікар для кожної сім`ї”. Кожен із нас має підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом.

З 2020 року послуги профільних лікарів будуть безоплатними лише для тих пацієнтів, котрі мають скерування від лікаря сімейного. При цьому сімейний лікар не матиме права скеровувати вас до конкретної особи чи визначеного ним медичного закладу. До котрого з лікарів іти і де? – вирішуєте ви самі!

У розвинених країнах така практика дозволяє вирішувати 80% звернень пацієнтів.

До обв`язків сімейного лікаря входить: стежити за вашим здоров`ям, забезпечувати первинну діагностику, надавати невідкладну допомогу, назначати необхідні аналізи, направляти до профільних фахівців, вакцинація, видавати лікарняні довідки, рецепти на ліки, профілактика захворювань.

Кожен із нас має право вибрати собі сімейного лікаря незалежно від місця проживання у будь-якому закладі первинної медичної допомоги. Послуги лікаря первинної допомоги повністю фінансує держава.

Проте є обмеження! Один сімейний лікар може обслуговувати – 1800 чоловік, терапевт – 2000, педіатр – 900.

Для підписання декларації необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон (номер). Щоб підписати декларацію для дитини необхідно мати з собою свідоцтво про народження і документи одного із батьків чи опікунів.

Підписання декларації проводяться в електронному форматі. У Кельменецькому районі зараз найперша проблема – відсутність комп’ютерів на ФАПах. Є прохання до сільських голів – надайте допомогу! 2-ге квітня уже наступного тижня. Мова про дану проблему ведеться давно. Зрештою, і без неї, варто усвідомити, що ми живемо у 21 сторіччі. Комп`ютер, інтернет має бути як повітря і вода всюди.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *