Понеділок, Серпень 20

Кельменецькі пси… Люди… на дзот кинули Лілію Бортич!

Коли вранці пройшла частину Кельменців, охопив жах – куди ділися пси?.. Та за кілька метрів відлягло… – є! Та чомусь ховаються… І журналістське мислення вмить поставило питання – А ЧОМУ ХОВАЮТЬСЯ? Відчувають? ЩО? Бурю?!

У Кельменецькій держадміністрації спершу зайшла в малий зал засідань під №11. Там сиділи підприємці, сільські голови, податківці району. Головував заступник голови Ігор Урсуляк. Атмосфера була… Це окрема тема! Бо суть у ній була одна – УСЕ треба міняти! Так як є бути більше НЕ може!


Звідти перейшли на засідання постійно діючої наради з сільськими та селищним головою у велику сесійну залу. На порядок денний було винесено 8 питань і всі потребують окремої сторінки для статті.

Зокрема: проходження реформи з децентралізації в Кельменецькому районі; робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах; запобігання та попередження домашнього насильства; дотримання ветеринарно-санітарних вимог до худобомогильників; зміни у законодавстві агропромислової галузі та інші.

І було би геть скучно, та звичний ритм таких нарад, коли після доповідачів голова райдержадміністрації Віталій Швець все звертається до сільських голів – чи є якісь запитання? – нема! – і він тоді сам ставить ці запитання, намагається розговорити сільських представників народу… та вдається це рідко, в’яло і якось дріб’язково… а тут – на нараду завітала депутат обласної ради, член фракції Аграрної партії – Лілія Бортич.

З`ява… її була НЕ випадкова! Бо є – за її словами – у Чернівецькій обласній держадміністрації молоді хлопці, які хочуть заробити ордени!.. Про кого це вона? Чи бува НЕ про пана Василя Гостюка?..

На нараду приїхав і заступник голови Чернівецької обласної державної Адміністрації Василь Гостюк. Бо у нього було питання до нас усіх: що саме (а може – хто???) Кельменеччині НЕ дозволяє утворити об’єднані громади?

Василь Гостюк, посилаючись на результати громадських слухань, що відбулися в нашому районі у лютому та березні, вказуючи на те, що є 5-6 сіл які забажали стати центрами громад, розроблено і подано на затвердження новий перспективний план утворення об’єднаних громад у Кельменецькому районі.

Нагадаємо, що в той час, коли головою Кельменецької держадміністрації був Сергій БУНЯК, велася мова про створення трьох громад – Івановецької, Кельменецької та Лівенецької. Такий план розглядали з огляду економічної спроможності, та забезпечення мобільності громад, щоб не складалося так, що малі села стали нікчемними придатками до центру у Кельменцях.

Ще однією причиною для створення ТРЬОХ громад було бажання – зберегти Кельменецький район. Бо якщо Кельменеччина стає однією громадою – РАЙОН ЗНИКАЄ!

Та коли головою райради став Віктор Ілаш, головою райадміністрації Віталій Швець, ЦЕЙ план ЗНИК! Кельменеччині нав’язали гасло: «один район – одна громада!» І ніхто НЕ запитав – а який після цього район?.. Це і так НЕ відомо як буде, та якщо вимагати дотримання географічного принципу, то у нас, з попереднім планом, є, принаймні, надія на затвердження і збереження Кельменецького району!

І хто насправді ЗАХОТІВ загнати всі села району в одну громаду? ЧОМУ?.. Аграрна партія України у Чернівецькій області, зокрема у Кельменецькому районі? Хто її у нас очолює? Віктор Ілаш?..

А чому аграрії цього хочуть? Адже всі вони працюють, переважно, на себе. У чому їхній приватний інтерес?!

Згідно закону «Про утворення об’єднаних громад» землі за межами сіл –поля, переходять у розпорядження громад. Щоб громада отримала цю землю, має пройти ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ земель! Тобто – стане очевидною цифра, хто і де має НЕОБЛІКАВАНУ землю!

Чи мають наші великі орендарі НЕОБЛІКОВАНУ землю?.. – це питання, на разі, ми залишаємо відкритим з технічних причин. Та виникає підозра, що наші аграрії вирішили, що «увігнавши» всіх в одну громаду, вдасться приховати факти САМЕ ЦИХ не облікованих земельних угідь. Розораних доріг, природоохоронних зон, пасовиськ, а дехто скоро розоре асфальт… Ех, не проросте соя, вродять – шампіньйони!..

І тут, кажете «борець за ордени» пані Ліліє, заявив, що Кельменеччину повертають до першого плану – створення ТРЬОХ ГРОМАД!

Звичайно, таке рішення великих орендарів НЕ влаштовує! І в Аграрній партії, мабуть, вирішили, що найсильніший мужчина – це жінка! І відправили Лілію Бортич на нараду, як кинули на дзот!

Лілія Іванівна заявила, що депутати облради дбають про народ і від таких гарних слів аж серце зупинялося! Це ж треба!

Розповідала, що нема куди поспішати… лишень ні на мить НЕ згадала про вже втрачені нами 100 млн. гривень. Вона стійко витримувала, коли пан Гостюк питав її – як вона може так брехати?.. Вона НЕ здавалася!

У цей час, в 11-тому кабінеті працював заступник обласного департаменту охорони здоров`я – Василь Павлюк, проводив особистий прийом громадян.

У нього дуже хотілося попросити поради – хто в лікарні на Мусорського, у Чернівцях, найкращий лікар, бо коли слухаєш представників деяких фракцій… уява малює дивну картинку – пам’ятник Леніну котрий сидить і плаче… А на пам’ятникові напис: «Я ненавидів Україну! Я винищував вас голодоморами і війнами, та я ніколи НЕ крав кукурудзу… Я не був злодієм! Низько це!»

Так ось чому поховалися кельменецькі песики! Вони, дійсно, відчули БУРЮ! На разі, тиху, у стінах районної держвлади. Та чи втримається вона там?

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *