Четвер, Серпень 16

Де взяти 500 тисяч гривень? Медреформа – зрив?..

Ми не будемо це аж якось розписувати. Просто, поставимо питання – де взяти півмільйона гривень на початок медичної реформи у Кельменецькому районі?

Всі декларації між лікарем і пацієнтом мають бути підписані в електронному варіанті. Для цього необхідно закупити 20 комп`ютерів і забезпечити амбулаторії інтернетом.


Всі декларації Чернівецької області мають бути оформлені в одній системі і за неї також необхідно внести кошти. З обслуговуванням, з усіма додатковими затратами це набігає 500 тисяч гривень! А їх нема!

Ці витрати покладені на місцеві бюджети. Бюджет Кельменецького району уже з дефіцитом. У сімейної медицини і без цього проблеми. Кошти на зарплату є лише до червня! Як бути?

Тепер підійдемо з іншого боку. А якби у нас були утворені громади? Якби вони вже були 2 роки? Ця проблема існувала б? – НІ! Бо на сьогоднішній день вже би проходила інвентаризація земель і, цілком можливо, ці землі дали би податку кілька раз по 500 тисяч гривень.


Окрім податків за землю, державні субвенції можна витрачати на закупівлю оргтехніки, зокрема комп`ютерів.

Звичайно, можна сказати: “ТА ДІСТАЛИ ВСІ ВИ З ЦИМИ РЕФОРМАМИ!” У цих реформах повно дір і мінусів. Ми сьогодні подамо список лікарів з котрих кожен житель Кельменецького району може робити свій вибір. Якщо ви глянете на цей перелік прізвищ, то побачите, що там нема наших фельдшерів. Існування фельдшерських пунктів під великим знаком питання!

Ми НЕ будемо поспішати з висновками, та розмови з закриттям медичних пунктів у малих населених пунктів велися ще до Нового року. І знаємо те, що головний лікар Кельменецького центру первинної медико-санітарної допомоги Дмитро Дмитрук заявив, що швидше він напише заяву на звільнення з роботи, але згоди на закриття ФАПів не дасть.


При всіх цих негараздах, нам НЕ уникнути медичної реформи. І у ній “гарно” закладений механізм скорочення кількості медиків руками самих медиків, 500 тисяч гривень все-одно треба!

Підписувати декларації з лікарями таки доведеться! А якщо ми НЕ станемо цього робити і не зробимо так, щоб їх підписали і ті, хто переважно на заробітках в інших країнах, то ми власними руками скоротимо кількість і тих лікарів, які є у переліку тих, з ким ви можете декларацію підписати.

Є ті, хто кажуть: “А нащо мені той сімейний лікар якщо я і без нього піду до окуліста, невропатолога чи уролога?” Візити до  профільних лікарів без скерування від сімейного лікаря будуть офіційно-платні з вашої кишені. Це також варто знати.

І може це не просто питання: ТА МІЛЬЙОНЕРИ у Кельменецькому районі є? Чи гонорові ВЕЛИКІ господарі, СКИНЬТЕСЯ на 500 тисяч гривень! Що це для ВАС?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *