Понеділок, Серпень 20

Діти-квіти… і ми – дорослі…

На обліку служби у справах дітей Кельменецького району перебуває 38 сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. 28, з цих тридцяти восьми, виховуються сьогодні у сім`ях опікунів. 10 діточок перебувають у сім`ях та дитячих будинках сімейного типу.

І це найкраща ситуація у Чернівецькій області. Принаймні з огляду на те, що жодної сироти «викиненої» в дитячий будинок у нас нема. Ви розумієте чому ми так говоримо?

У радянські часи, коли після жахливих війн, голодоморів, боротьби з «ворогами народу» наша земля була переповнена сиротами, дитячі будинки були і рятунком, і важким психологічним випробуванням, і місцем для проведення цинічних медичних експериментів, і кузнею радянського чоловічка, а кому пощастило, міг отримати, завдяки сирітству, відмінну освіту! Це був великий млин-лотерея, який у своєму барабані крутив долі найтендітніших створінь – дітей!

У радянські часи дітей-сиріт забезпечували роботою, житлом. Та і тоді говорилося про те, що діти з дитячих будинків не мають у своїй свідомості моделі сім`ї і між людських у ній стосунків. Сьогодні, коли роботою ніхто нікого забезпечувати не поспішає, трагедія дітей з дитячих будинків іще очевидніша. Проте, діти, котрі виховувалися у прийомних сім`ях, утворюють свої сім`ї, шукають свій професійний шлях і не зважаючи на всю економічну складність нашого буття, вони знаходять власне місце під сонцем.

У Кельменецькому районі функціонує лише 2 прийомні сім`ї. І ЦЕ МАЛО! У цих сім`ях нині виховується семеро дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
У минулому році у селі Бернове створено перший у Кельменецькому районі дитячий будинок сімейного типу. Родина Матейцевих Галини та Дмитра виховують в ньому нині 11 дітей: 3 – рідних, 8 – позбавлених батьківського піклування.


Начальник служби у справах дітей Кельменецького району Інна Комерзан поінформувала, що минулого року подано до суду три позови про позбавлення батьків батьківських прав та одну справу про відібрання у батьків дітей без позбавлення батьківських прав. Насамперед, це сім`ї в яких є загроза життю і здоров`ю дітей, їх моральному і психологічному стану. Дві справи про позбавлення батьківських прав уже підготовлено цього року. Також ще одну справу про відібрання дітей, але зі збереженням батьківських прав.


Проблема дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей які опинилися у складних життєвих обставинах залишається живою і дуже не простою. Найперше, вирішення цієї проблеми потребує чуйних, морально-стійких родин, які готові взяти на себе відповідальність за чужих дітей. Це не просто!

Наші предки говорили: «Виростити своїх дітей – обов’язок! Виростити чужих – подвиг!» Так! Подвиг, сила, терпіння і прояв людяності у найвищому її розумінні.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *