Четвер, Листопад 22

Якою була радіація на Кельменеччині у 1986-му?

Досі існують кілька версій виникнення вибухів на Чорнобильській атомній електростанції. І персонал винен, і експерименти проводили, і реактор не такий… і почала падати на світовому ринку вартість нафти якою торгував СРСР, а країни Європи успішно переходили на атомну енергію і відмовлялися від нафти та нафтопродуктів і щоб змусити Європу купляти чорне золото, СРСР організувало вибух на ЧАЕС…

Після життя в Радянському Союзі, побачивши на власні очі не один маразм і цинізм, безжалісне винищення українців десятками мільйонів, повіриш не в будь-яку версію, а в усі РАЗОМ!

Тому, коли говоримо про економічну стабільність і віру в комуністичне майбутнє… (а вони таки були), пригадуймо і мільйони вимерлих від голоду, і мільйони закатованих і загиблих у таборах і погляньмо на наші медичні картки, бо в них дуже часто недуги які виникають внаслідок радіаційного ураження: онкології, цукровий діабет, гіпертонія, гіпотонія, порушення мови, пам`яті та психічного стану у дітей… Погляньмо!

Пригадаймо! Уночі, з 26 на 27 квітня радіо «Свобода» на увесь світ кричало про вибухи на атомній. Я знала – тато слухає! І якесь тривожне відчуття не давало спати. Тому спробувала розчути, що ж саме чує тато. Та лише почула його слова до мами: «У нас сталася біда. Дуже страшна біда!»


А вранці мені було наказано зі школи мерщій повертатися додому і подружок тихенько закликати з хатів носа не висувати. Та ми, неуки обмануті, не відали, що то за біда і як змінить вона наше життя.

Про кількість жертв вибухів на ЧАЕС також досі сперечаються. 115 тисяч населення було вивезено з 30 кілометрової зони. 600 тисяч людей працювало ліквідаторами. Скільки їх нині залишилося?

Радіаційні дощі прийшли до сіл Чернівецької області. Кажуть, що в Кельменецькому районі радіаційний фон зашкалював, та хто говорив тоді правду? Її не говорять й досі. І постраждалі нині ми всі! Всі мільйони. І ця біда іде далі в майбутнє…


Ми маємо прапор, гімн, начебто державність, та насправді, ми не вийшли з СРСР, бо брехня брехнею поганяє у нас досі. Дійсно відкритого демократичного суспільства ми іще не мали і не маємо. Ми настільки залишаємося радянськими… що навіть НЕ ВИМАГАЄМО відкритості!

Кажуть, іноді правду краще приховати, щоб не створювати паніки. Та коли людина знає Правду, вона починає шукати рятунок і захист, вона НЕ МАРНУЄ час і не чекає, що хтось прийде і порятує… що хтось щось зробить за неї чи для неї… Та нам Правда НЕ ПОТРІБНА ми за неї НЕ БОРЕМОСЬ…


Ми НЕ ПРИПУСКАЄМО, що в будь-якій миті може статися щось таке, що всі статки на які ми молилися і вважали їх вираженням нашої ваги, ба навіть зверхності над іншими, можуть стати геть непотрібними! Бо найважливіше – ЖИТТЯ! Розуміємо це?..

Коли ми дізнаємося правду про ту дозу радіації яку отримав кожен із нас тут, вдома, в Кельменецькому районі???

На разі, запалюємо свічку за кожного, хто помер за всі 32 роки, внаслідок опромінення у ті квітневі дні. Ми не знаємо імені кожного. У нас все списують на недуги. Та Бог знає!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *