Субота, Серпень 18

Ліквідаторам на ЧАЕС від Кельменецької селищної ради

На ліквідацію наслідків аварії на Чонобильській АЕС з Кельменецького району було скеровано дві з половиною сотні чоловік. Людей відправляли через військкомат. Як правило, це все були мужчини. Лікарі, пожежники, водії, трактористи, будівельники.

Для жителів СРСР аварія стала шоком!

Ми добре знали про Хіросіму і Нагасакі. На прикладі ядерних бомбардувань Японії нам демонстрували які погані США… Будь-яка війна – зло! І у світі, у військових лабораторіях досі шукають універсальну зброю винищення людей, та ніхто так натхненно не шукає їхнього спасіння. І всі, хто став ліквідатором-чорнобильцем, насправді, не мав реального уявлення, що то за страшна біда радіація.

Доходило до смішного і дико гіркого! Керівники Прип`яті, у квартирах котрих залишилися дорогі меблі, намагалися їх вивезти! Виходить, навіть вони НЕ розуміли, що все! – Чорнобильська зона, – територія смерті! І все у ній наповнилось смертельною суттю!

600 тисяч ліквідаторів працювали в пекельних умовах. У них було завдання – зупинити загрозу збільшення трагічних наслідків аварії.

Кожен, хто побував на ЧАЕС як ліквідатор, може тепер розповісти свою власну історію. І кожному із них ми нині зобов’язані. Та хто і як вшановує цих людей?

У кожному районі та областях України існують громадські організації чорнобильців. Є така і в нас: «Чорнобильці Кельменеччини». Організація потрібна. Сьогодні у нашому районі вона об’єднує 164 ліквідатори. Вісім десятків чоловіків уже відійшли з цього світу. СВІТЛА ЇМ ПАМ’ЯТЬ!

Кожен із них отримав над серйозну дозу радіації. Жоден організм не може з нею справлятися без відповідних приписів. Тримати своє здоров`я в нормі маючи радіаційне ураження, ой як НЕ просто! Люди відходять!
На прожиття громадської організації держава виділяє фінансову допомогу. Цього року вона склала 15 тисяч гривень. Що за ці кошти можна зробити для 164 ліквідаторів?..

Саме з них було виділено кошти на виготовлення 26 нагрудних знаків, які вручили під час мітингу-реквієму.
Щоби якусь окрему фінансову допомогу надала Кельменецька районна рада чи Кельменецька райдержадміністрація, цього НЕ сталося! Представники влади району прийшли на мітинг-реквієм, за який низький уклін Кельменецькому ліцею – опорному закладу, поклали квіти до пам’ятного знаку… Так і хочеться вигукнути – ВАВ!..

У нас, виходить, і це добре. Бідні ми бідні… Багаті лише окремі люди…
Бідна і Кельменецька селищна рада. Увесь бюджет Кельменців іде на садки. Люди цікавляться – «А на що саме?..» Селищна рада під загрозою того, що за місяць, навіть на захищені статті по зарплаті, грошей НЕМА!
І все-таки, 27 ліквідаторів селища Кельменці по 200 гривень фінансової допомоги отримали. Це копійки. Погоджуємося. Та краще це ніж нічого!

Кельменецька селищна рада виконала своє рішення прийняте 15 грудня 2017 року «Про підсумки проведення щорічної благодійної акції «Милосердя», а також плану заходів по відзначенню в селищі пам’ятних подій».

Дуже хочеться, щоб допомога ветеранам Другої світової, ліквідаторам на ЧАЕС була помножена хоч на 10, та для цього в районі чи в громаді має розвиватися виробництво і непросто приватне, а саме комунальне!!!

За це у нас нині відповідають районні керівники. Та у декого є УНІКАЛЬНА мета – «наповнення» бюджету району за рахунок продажу комунального майна! Тобто – все НАВПАКИ! Програма – ПРИХВАТИЗАЦІЯ в дії! І поки жителі району, та самих Кельменців її не зупинять, опустити шлагбаум цій біді, здається, не може ніхто…

Ми ж дякуємо кожному, хто сьогодні має святе ім.`я – ЛІКВІДАТОР! Ми всі винні в тому, що твориться навколо нас. Наша байдужість, інертність, безграмотність, нерозбірливість і думка – «всі погані… один я мудрий…» роблять лиху справу, та дуже-дуже хочеться, щоб завтра кожен, хто рятував цю землю сказав: «Я прийшов у цей світ НЕ даремно!»

ДЯКУЄМО! Щире людське – ДЯКУЄМО! Ми є завдяки ВАМ!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *