Четвер, Листопад 22

Дракула. Кельменеччина. Сила брехні!

Перед тим як говорити про Волощину і про її територію – Басарабію, а тим паче про тих, хто на ній володарював, кожному українцеві чи, просто, жителю України, варто уважно глянути на мапу не таких уже й далеких часів, а саме – на мапу королівства короля Данила. Зауважте, рідні жителі Кельменецького району, на цій мапі чітко видно, що ви – УКРАЇНЦІ! Як бачимо і прут, і Дністер, майже з усіма його притоками, в Галицко-Волинському князівстві.

Україна, як і всі царства, князівства, імперії… грузла в міжусобицях і завжди була, і досі залишається ласим шматком для загарбників. У нас якось принципами цивілізованості на планеті ніхто НЕ пройнятий. І істиною – ти є повноцінною Людиною і шануєш волю Бога лише тоді, коли твердо стоїш на рідній землі і тримаєш на ній ЛАД! – ніхто не переймається!

У нас навіть міжнародною мовою на планеті є мова одних з найбільших колонізаторів! Мова далека від досконалості, фонетичної чи лексичної довершеності. Та це просто, до слова. Бо в наслідок таких НЕДУГ людства як жадібність, зверхність, війни, зневага до ЖИТТЯ і до Всевишнього у вираженні самого ЖИТТЯ, наші праукраїнські терени на початках ХІV опинилися у складі Волощини (Молдови) і отримали назву – Басарабія. Від прізвища династії молдовських володарів БАСАРАБІВ. Ця династія має поважну історію. І нараховує багато поколінь.

Замок Влада ІІІ Дракули

Династія Басарабів на наших теренах була як загарбник, та для Молдови вона має важливе історичне значення. Ми ж можемо лише зауважити, що ім`я першого володаря з родини Басарабів – Дан, як і саме прізвище Басараб мають чомусь праукраїнську звукову основу. Чи Дан не співзвучне з іменем Богині Дани?
Та це ми залишимо на розсуд філологів. Зараз поговоримо про те, що через це поневолення до наших терен має відношення ДРАКУЛА! Так-так! Саме той славнозвісний ДРАКУЛА! Оце, якщо взяти слово «ДРАКОН» і озвучити його в молдавському варіанті  то отримаємо – ДРАКУЛА.


Ця людина була реальною історичною особистістю. Саме особистістю! І молдовани мають право його називати національним героєм. Володарем, котрий намагався вийняти Волощину з під османського гніту, дбав про свій народ і розправлявся з ворогами методами тієї ж самої Османії (Турції). Садив ворогів-загарбників османських на коли! Та крові свого люду він НЕ пив і не був вампіром.


У кровопивцю його перетворив, просто оббрехав венгерський король Мятяш Корвін, котрий прихватизував велику кількість грошей Папи Римського Пія ІІ. Король Мятяш отримав гроші на проведення хрестових «святих» походів, та відваги забракло, а повертати кошти не хотілося. Ось він знайшов кого перетворити у кровожерливого монстра, котрий винен у тому що османи залишилися на теренах Волощини. Він оббрехав того, хто вірою і правдою воював проти Туреччини. Влад ІІІ, саме таке ім`я Дракули, третину свого життя, завдяки королю Венгрії, просидів у в’язниці.

Будинок в Сігішоарі, в якому народився Влад ІІІ Дракула.

Він НЕ був вампіром-людожером. НІКОЛИ! Та ми чомусь віримо у це… «О! Дракула!…» – чергова вигадка чергового писаки, котрий ганявся за славою і грошима і йому байдуже було до того, що він оббріхує людину. Головне, що знайдеться сила-силенна тих, хто захоче в це вірити!


Не зважаючи на те, що князь це не український, хоч і має відношення саме до наших теренів Басарабії, його постать дуже яскравий приклад як легко і просто оббрехати людину. Багату чи бідну… – не має жодного значення! І в інтернеті та інших ЗМІ ви знайдете багато страховиськ-байок про “жорстокого вампіра…” Яскравий приклад того, як люди готові вірити у БРЕХНЮ! Аж до висоти Бога!

Чи є у нас такі «свої» приклади «правди»? Є. Лише ТРОШКИ навпаки! Поцікавтесь справжньою біографією князя… Володимира… Бо Дракула вартий пам`ятника, а дехто може його знесення?..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *