Понеділок, Жовтень 15

Олександра Смотра НЕ стало, а до Кельменецького району питання!

Не стало Олександра Смотра. Якщо візьмемо його офіційну біографію, то прочитаємо: «Народився 21 лютого 1960 року у Здолбунові Рівненської області. В 1982 закінчив Український інститут інженерів водного господарства.» Далі відразу іде 2000 рік, призначення пана Олександра на посаду голови Кельменецької райдержадміністрації. Дивно!

Одного дня мене прогнали з уроків у Кельменецькій школі, бо як завжди, кудись дівся мій комсомольський значок, а мала бути перевірка. Прогнали за конкретною адресою – до райкому комсомолу купити значок! Та трудівниці райкому втомившись від рутини, кудись ділися і я довго сиділа під дверима того кабінету, де продавали ті значки.

По при мене кілька разів пройшов молодий чоловік. Бачучи що я сиджу та й сиджу, запитав – що мене так тримає під дверима саме цієї кімнати? Я з пересердя відповіла: «Хочу купити комсомольський значок, а немає в кого!..» Тоді він зняв значок зі свого жакета і простягнув його мені. Я подякувала і побігла. Це був Олександр Смотр, секретар райкому комсомолу!


Значок я маю цей досі. Лежить у скриньці серед інших раритетів радянської епохи. Історія. І її уже НЕ викреслити.

Та виявляється її в біографію НЕ вписали. Чому? Я не соромлюся цього значка і з посмішкою згадую, як у черговому числі «Наддністрянської правди» з`явилася стаття зі змістом: « Сумлінна комсомолка настирливо прагнула купити комсомольський значок!..»

З 2002 по 2005 рік Олександр Смотр – голова Чернівецької обласної ради від Партії регіонів. Саме в цей час до Верховної Ради почала прокладати собі дорогу “Наша Україна” Віктора Ющенка.

Мені ж було необхідно провести зустріч з письменником, лауреатом Шевченківської премії Романом Іваничуком. Людина легендарна і талановита. Логічно, ця зустріч мала би відбутися у стінах Чернівецького університету чи не так? Зі студентами філологічного факультету. Та де там?

Дністрівчанин, як і я, ректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича Микола Ткач, зняв ґвалт, що його хтось до чогось силує… Важко було це збагнути! Душу розривало питання: Микола Ткач вислуговується перед Кучмою? Боїться? Адже Роман Іваничук відкрито підтримував Ющенка.

У мене був шок! В гарячці набрала номер телефону Чернівецької обласної ради. Мене відразу з`єднали з головою. Представилася. Нагадала про подарований комсомольський значок і регіонал Олександр Смотр допоміг організувати чудову зустріч!

Я вдячна йому буду за це завжди! Проте шляхи Бога, кажуть НЕ звідані! Тепер у ЗМІ читаємо: «За інформацією військового прокурора Західного регіону України Олега Сенюка, під час одержання другої частини хабара в 15 тисяч доларів США та проведення огляду місця події, посередника Олександра Смотра – екс-голову Чернівецької обласної ради, вразило серце. За попередньою версією, чоловік помер внаслідок ішемічної хвороби серця.

17 тисяч доларів США призначалися за сприяння в одержанні дозвільних документів на видобуток органічного добрива “Сапропель” на водних об’єктах Кельменецького району Чернівецької області.»
І тут питання – а що це за добрива, що за них такими хабарами розкидаються?

Так ось: «Добриво сапропель відправляють до Європи та Африки. По суті, це мул, що містить величезну кількість органічних речовин й гумусу — його використовують для удобрення ґрунтів і навіть підгодівлі тварин.


Підняти сапропель із дна ще недостатньо. Щоб мулиста речовина стала добривом, її потрібно збезводнити й очистити від важких металів. Після цього сапропель вже готовий до використання — зовні він стає схожий на торф і може зберігатися близько двох десятків років.

Найчастіше сапропель використовують для збагачення ґрунту. Особливо ефективним є застосування на кислих та легких піщаних й супіщаних ґрунтах.

А ось слова фермера із Йорданії: «У Йорданії непогані ґрунти, але зараз керівництво країни починає підтримувати органічне виробництво. Тому ми шукаємо, звідки можна імпортувати якісне оргдобриво. Вибір свій зупинили на Україні», — пояснює фермер з Йорданії Рейд Руман.

То в Кельменецькому районі поклади сапропелю?! Хто і куди вирішив його постачати?.. – це питання до живих! А родині Олександра Смотра висловлюємо співчуття, а ЗЛО КОЖНОГО із нас НЕХАЙ ЗГИНЕ НА ВІКИ!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *