Вівторок, Вересень 25

Дитинство обпалене війною!

Понад 60 мільйонів людей обірвала життя Друга світова війна. Серед загиблих були і діти. Смерть і війна не питають віку!

Ветерани вервечкою відходять з цього світу. Діти війни іще, дякувати Богу, є і можуть багато розповісти про страхіття тих часів. І хоч хазяйнували у нас, на Кельменеччині, не німці-нацисти, а румуни, щастя було не багато!

З приходом радянських військ, чоловіків, юнаків з нашого краю масово забирали на фронт. Велика частина із них не повернулася.

Коли дивишся на їх портрети і бачиш вроду та силу чоловічої половини наших сіл, стає не по собі! І хочеш чи ні, а душа починає плакати думкою – “який “чудовий” метод – ВІЙНА, – для винищення непокірних націй! Адже від кожного цього вродливого і сильного мужчини могло прийти у світ ДИТЯ!”

А діти… уже народжені до того часу діти, пам`ятають як не було що їсти, як гриміли гармати, в якому селі нацисти зігнали до сараю людей, та чудом не вдалося всіх заживо спалити. А в когось на передпліччі досі “красуються” випалені, по живому тілу цифри – концтабірний номер і лунає в пам`яті важкий стогін умираючих від тифу…

8 травня у День пам`яті і примирення у Кельменецькому районному Будинку народної творчості та дозвілля зібралися ті, чиє дитинство обпалила війна. Згадували ветеранів, гортали сторінки історії, дарували одне одному пісні.

Кожен хоче вірити, що і ця війна, яка уже в наш час забрала з життя десятки тисяч українських хлопців, скоро зупиниться. Бо не люди воюють, а цинічні, ненажерливі недолюдки з влади, котрі на війні заробляють, тримають себе у президентських кріслах і їм байдуже, що сьогодні, як і понад сім десятків літ тому, знову сиротіють діти і їхній біль НЕ передати жодними словами!

Зі словами подяки в Кельменецькому Будинку дозвілля виступили перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк,  селищний голова Кельменців Сергій Буняк, голова ради районної організації ветеранів України Василь Флоряк.

Пан Василь Флоряк розповів, що сьогодні в Кельменецькому районі залишилося 31 ветеран. Учасників бойових дій, кельменчан назвав поіменно. У Кельменцях їх залишилося шестеро.

Та діти війни, поки живі, мають передавати живу пам`ять про ті буремні роки війни і про все, що тоді коїлося. Мають ростити суспільну свідомість молодих людей, які будуть в силі протистояти мілітарним військовим агресіям і їхнім призвідникам та фінансистам.

Бо світ складний і простий одночасно! Людське зло зникає лише тоді, коли його знищують!

Для ветеранів і для дітей війни співали дитина війни – пані Наталя Регульська, Твердохліб Олена, Віра Гладчук, дует “Обрій”, ансамбль “Родина”, дует “А ми у двох!”, фольклорний колектив “Оберіг”.

Час вшанування і спогадів переплетений піснею, збіг як мить! І це відмінна оцінка його організаторам та співочим талантам нашого краю!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *