Четвер, Січень 17

Допомога ветеранам зарплат влади НЕ переплюнула!

За ці дні ми двічі називали цю цифру: у Кельменецькому районі залишився 31 справжній ветеран Другої світової війни. Це люди віком за 90 років! У нас мало хто до цих літ доживає!

А тепер поглянемо на Постанову Кабінету Міністрів України від 14 березня цього року. У ній мова іде про суму грошових виплат ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

Районний відділ соціального захисту перерахував особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
– I групи – 3 685 гривень;
– II групи – 3 265 гривень;
– III групи – 2 845 гривень;
учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1 265 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (АЖ) – 3 685 гривень, а їх на всю Україну лише 28 чоловік.

Членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге(!!!!) – 630 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень…

Ото, коли бачимо цифру – 3 685 гривень, то хочеться сказати – О! – мовчіть! По-перше – не дай Боже бути тим інвалідом, по друге – а скільки є насправді таких інвалідів? І навіть враховуючи всі цифри сум і категорій громадян, які отримали грошову допомогу, можна сказати лише одне – наша влада НЕ перестаралася! І зарплат наших державних чиновників кількість ветеранів на всю Україну – 246 318 не перевищила!

Це зарплата за рік. Ділимо суму на 12, отримуємо – за місяць!

До 9 травня сільські голови писали звернення до фермерів та інших сільськогосподарських підприємств з проханням надати ветеранам допомогу. Такі листи ми побачили від сільського голови Грушівців, Коновка, Вовчинець… у «Кельменці АГРО».

У списки включені всі! І ветерани Другоъ світової, і воїни-інтернаціоналісти (афганці) і учасники АТО. Листи-звернення правомірні не зважаючи на те, що 9 травня стосується саме Другої світової.

Звичайно, не всі, хто є у списках є тими пайовиками, які здають в оренду свою землю саме «Кельменці АГРО», всі вони лише жителі перелічених сіл. Та всім, без винятків, надана матеріальна допомога у розмірі 200 гривень.

Звичайно, це не значна сума. Це швидше прояв уваги і поваги. Та якщо, принаймні по 200 гривень, надасть кожен орендар в тому чи іншому селі, це уже приємно!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *