Понеділок, Листопад 19

МАМА! Правда зі “смоли” і Сонця!

Що таке ЛЮДИНА? – Свідомість! Саме Свідомість піднімає людину з тваринного світу і робить людину Людиною!

А що таке Свідомість? – Вміння сприймати реальність осмислено, тверезо, правдиво! Біле як біле, чорне як чорне…веселка – у спектрі барв! А те, що містить у собі і добро, і зло одночасно, бачити таким яким воно є! По-іншому, не називайте себе Людиною! По-іншому, свідомість – трясовина брехні, яка, можливо, не погубить вас фізично, та стовідсотково вкоротить вам віку і НЕ дасть бути щасливими! Як це?… – О! Це тема для окремої розмови!

Та завтра – День МАТЕРІ!


МАМА! – так хочеться вигукнути – СВЯТЕ! Ми хочемо це таким бачити! Ми бажане видаємо за дійсне… І дивишся правді у вічі, і питаєш себе: а скільки в нас матерів які через відсутність елементарних знань і егоїзм відправили своїх дітей в могилу у прямому значенні цих слів?! Скільки в нас жіночок, які перетворили власноруч своїх синів у пияків і не помітили цього? Скільки у нас тещ, які заради власного щастя рідної доньки НЕ можуть зрозуміти – «Та маю у селі хату, город… чого мені сидіти у житлі дітей і пхати свого носа у їхні справи?.. Нехай мають і на сварки, і на кохання волю!» Скільки?..


На жаль, негативів материнства стільки, що треба ВОЛАТИ:
Жінки! Діти – це не просто нагодувати і гарненько, як ніхто, одягнути… дитину треба виростити Людиною! Отою Свідомістю! Вмінням жити з Людьми і для Людей! Підготувати до самостійного життя і навчити приймати власні правильні рішення!

Ми не можемо жити за своїх дітей! Як би їх не опікували, вони мають бути підготовлені і до радості, і до труднощів. А коли припустяться помилок, то нехай ті помилки будуть їхніми! Щоб завтра не лунав докір: «Мамо, це ж ти мене змусила…»

Мама – це навчити донечку бути оберегом родини – і кухарем, і вчителем, і лікарем, і подругою чоловіка, і його неповторним Сонцем, щоб НЕ нарікати потім на зятя! А разом з цим – взірцем самоповаги!!!

Це навчити сина відповідальності і усвідомлення: ти – захисник і найперша підтримка дружини! Ти маєш ПОВАЖАТИ МАМУ, та найперше – ти маєш вміти КОХАТИ, ШАНУВАТИ, ЗАХИЩАТИ свою ДРУЖИНУ, а в ній – своїх дітей! Україну!


Та якщо ви надокучили одне одному як гірка редька і «дістали» одне одного до білого коліна… то краще відійти! Дати собі спокій і право на Щастя! Можливо, на друге, а може, й лише на перше, на справжнє!

Саме мама зобов`язана дитині пояснити: “Сім`я – кришталева ваза! Розіб`єш, як не склеюй, а скалок всіх НЕ збереш! Щастя вже НЕ буде! Тому до вибору дружини, чоловіка треба підходити серйозно. Бо ти обираєш не просто дівчину, «зелену» і недоторкану… а маму своїм дітям! Вона має бути освіченою і мудрою, і вміючою кохати, плекати!


Ти виходиш заміж не за хвацького симпатичного хлопця, а за майбутнього господаря, батька твоїх майбутніх дітей, у нього вітер у голові НЕ має гуляти, він повинен бачити реальність, а НЕ жити мріями… Твій чоловік – це твоя майбутня опора і захист! Подумай, чи дотягує до цих вимог твій обранець?..»

Ви сказали це своїм дітям?.. Ми питаємо, бо споглядаючи статистику розлучень, складається враження, що цього НЕ каже в нас ніхто і нікому!

І хтось із мислителів гірко констатує факт: «Які матері, таке Людство!»

МАМА – це лише людина. Вона може любити і одночасно, через неосвіченість, завдавати шкоди, тому завжди є Наказ: «Людино, те що Я тобі дав Свідомість, означає – Я повелів тобі МИСЛИТИ! Приймати власні рішення! Нікому! Нікому не вірити на слово. І сказане найріднішими також перевіряти!»

У Бога є лише одна книга – Життя! Її НЕ надрукуєш! Вона говорить Сонцем і виверженням вулканів, наявністю інтелекту і болем тіла… ВІЙНАМИ! У них крик, що котрась мама виростила недолюдка! Чогось не довчила, щось у дитині пропустила…

Наші діти – це МИ! Наші в них плюси і мінуси! Тому, шановні свекрухи, не ображайтеся на невісток, коли ті, кажуть, що це ви винні у недоліках їхніх чоловіків. Цього НЕ хочеться визнавати, та це ТАК!

І Є СВЯТЕ! Воістину СВЯТЕ! Це мить народження дитини! Поява іще однієї миті Життя! Тому, завтра ПОДЯКУЙТЕ кожній люблячій і мудрій МАТЕРІ, подякуйте і тій, котрої, можливо, ви й не бачили… бо просто викинула дитя! ПОДЯКУЙТЕ їй за своє народження! За ЖИТТЯ! І беріть відповідальність за нього на себе! Щоб привести у Світ власне дитя і дати йому те, чого вам не дали!

Мама – людина, а МАТЕРИНСТВО – СВЯТЕ!

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *