Субота, Серпень 18

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН!

Електроенергія все частіше входить у промисловість, сільське господарство, в побут. А скільки тепер усіляких електроприладів, без яких не може обійтися жодна домогосподарка. Але не слід забувати, що неправильно проведений елек­тропровід, неполадки електромережі і електроприладів, а також недотримання правил протипожежної безпеки під час користування ними призводить до пожеж.

 Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, утворення великих перехід­них опорів, підключених до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, печей тощо). Так, 28 травня  2018 року в наслідок короткого замикання електромережі виникла пожежа в господарському будинку с. Лукачани. Пожежею нанесено збитків на суму понад 40 тисяч гривень.

 

Небезпечний нагрів може виникнути  в місцях  неправильного  з’єднання  проводів, слабкого їх кріплення чи сильного окислення контактів вилки приладу. У гнізді  штепсельної розетки  виникає її сильний розігрів, що призводить  до згорання  дерев’яного підрозетника , стін, на яких вони змонтовані .  у будь-яку мить захистити квартиру від наслідків  короткого замикання  та пере навантажень  можуть пробки із стандартними  плавкими запобіжниками .

Отож, у разі пожежі кожен громадянин зобов’язаний негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу. Для її виклику в автоматичній телефонній мережі всіх видів встановлено єдиний номер — 101. Дзвінок за цим номером безкоштовний. При цьому потрібно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону, з якого ви телефонуєте.

Проблема забезпечення пожежної безпеки залишається актуальною завжди. Берегти життя людей, народне добро, навколишнє середовище від вогню – це обов’язок кожного з нас.

Пам’ятайте ваша особиста безпека та безпека близьких залежить насамперед від вас самих.

Павло Снозик

Провідний інспектор Кельменецького РС УДСНС

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *