Субота, Серпень 18

Ви скупалися в любистку? Чи в ліс не ходити?..

Зелені свята, День св. Тройці, Пятидесятниця, Сошестя св. Духа… все в одній купі і не все українською… Церковники запевняють, що на п’ятдесятий день по Великодню на апостолів зійшов святий Дух. Будинок, в якому апостоли зібралися, був прикрашений зеленню, бо то виявляється був день визволення семітів з єгипетської неволі… Чи має цей семітський празник до нас відношення?.. Ні! А от Дух…

На Нікейському соборіу 318 році з-за нього було гаряче! Архиєрей Аріус доводив: Бог-отець старший за Бога-сина, а єпископ Миколай (саме його нині називають святим чудотворцем), казав, що і Бог-син, і Бог-отець однолітки!

Аріус репетував, що брати Трійцю не гоже до помазенецтва (християнства) бо вона язичницька. Це символ багатобожжя! І син, і отець, і дух… Та Миколая святого це так допекло, що він жбурнув у свого колегу-супротивника каменюку! І Аріус упав непритомний. Так сходив… дух! І це не найцікавіше з Нікейського собору! Церква дуже не любить, коли  про нього нагадують…

Бібліотека, архіви Ватикану найбільш таємне місце планети. Досі є недоступними 168 тисяч писемних та інших знахідок, та факти з Нікейського собору,  та багатьох інших, відомі давно хоч про них воліють мовчати.

А ми, за 50 днів після Великодня, з давніх-давен, святкували День русалок та мавок. І щоб вони нікого не залоскотали, щоб блуд не брав, щоб не тонути у водоймах радили скупатися у цей день в любистку. Мовляв, не люблять мавки та русалки сильного аромату любистку.

А травники знають: любисток – природний індикатор перевірки на алкоголізм. Не кожна людина, котра пиячить є алкоголіком, та якщо їй не подобається аромат любистку, «зелена» русалка засіла в організмі сильно! Варто негайно починати лікування і можна тим же любистком. Настоянкою з його кореня.

І наші прабабусі прикрашали домівки на цей день зеленню, бо він вважався уже початком літнього тепла.

Наша культура, на разі,  – наша й чужа, цікава і не проста!  

ВІДБИРАЙТЕ СВОЄ!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *