Субота, Серпень 18

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ І НАДАННЯ ЯКІСНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

Голова райдержадміністрації Віталій Швець, 8 червня, взяв участь у нараді в Чернівецькій обласній державній адміністрації. На нараді говорили про перебіг основних реформ, які впроваджуються сьогодні в Україні, зокрема, у медичній галузі.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Андрієць поінформувала, що в області функціонує 14 центри первинної медико-санітарної допомоги в сільських адміністративних районах, 186 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 206 фельдшерсько-акушерських пунктів, а також у м. Чернівці – 2 центри первинної медико-санітарної допомоги та 5 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.

Розпорядженням обласної державної адміністрації на Буковині створено Медичну раду реформ. Після детального вивчення та обговорення проекту Перспективного плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в області, Медичною радою реформ було одноголосно схвалено Перспективний план.

Відповідно до сформованого Перспективного плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Чернівецькій області передбачено створити:

– 15 центрів первинної медико-санітарної допомоги (обслуговують від 15 тис. нас.);

– 89 амбулаторій групової практики (обслуговують від 3 тис. нас.);

– 81 амбулаторію монопрактики (обслуговують близько 2 тис. нас.);

– 223 пункти здоров’я (обслуговують близько 750 осіб).

Підсумовуючи сказане, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук наголосив, що успіх медичної реформи залежить від її реалізації на місцях.

«Вперше за багато років трансформується система охорони здоров’я нашої країни, де лікар матиме гідну оплату і умови праці, а пацієнт – якісні послуги. Буковина впевнено крокує етапами реформування. Зокрема, на сьогодні вже понад 216 тисяч жителів області підписали декларації з лікарями. За цим показником Чернівецька область знаходиться у трійці лідерів серед областей, – зазначив Олександр Фищук. – На даному етапі впровадження медичної реформи велику роль для позитивних змін відіграють об’єднані територіальні громади, адже вони найбільше зацікавлені у наданні своїм жителям якісних медичних послуг».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *