Четвер, Жовтень 18

Хто в нас і скільки платить за землю?

19 липня в Кельменецькій райдержадміністрації відбулось засідання постійно діючої наради з сільськими головами. По собі воно залишило дивні відчуття. Складається враження, що голови сіл (за деякими винятками) вперто не хочуть чути, чого від них хочуть, чи що вони зобов`язані робити.

 

Фото прес-служби Кельменецької РДА

На жаль, у такого імунітетного несприйняття вказівок «згори» для сільських голів є причина – проста примітивна логіка: «І чого в цій держадміністрації нас «грузять»? Ми що, їм підзвітні? Вони нас вибирали чи можуть скинути? – Ні!» Механізмів прямого впливу на сільських голів, так як було в радянські часи, тепер нема.

Насправді, жоден начальник підрозділу райдержадміністрації нікого «не грузив». На нараді на прикладах сусідніх районів розповідали, з чим можуть зіштовхнутися голови сільські. До прикладу, є у селі літній табір (їх тепер полюбляють організовувати  протестанти), та де гарантія, що завтра в цьому таборі не станеться масове отруєння? У Хотинському районі з цим зіштовхнулися. Тому до таких таборів треба бути уважними.

Найгарячішим стало питання «Про оновлення містобудівної документації». Сільських голів інформувала начальник відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, житлово-комунального господарства та регіонального розвитку райдержадміністрації Оксана Воронежська: «У багатьох селах виникає проблема з оформленням технічної документації на землю, що опинились за межами села. Щоб проблему зняти, необхідно, щоб кожна сільська рада подбала про  виготовлення генерального плану села. Маючи його, можна змінити межі сіл. Господарські приміщення визначити як частину сільської території».

Виготовлення такого плану потребує орієнтовно від 100 до 200тис. грн. – немала сума.З контексту наради було зрозуміло, що ці кошти – клопіт сільської ради. Чи так це – ми з`ясуємо. Та отримати таку суму грошей на виготовлення генерального плану можуть не всі.

На нараду був запрошений голова районної ради Віктор Ілаш. Під час обговорення розмірів податку на землю, Віктор Миколайович запропонував оприлюднити списки фермерів по кожному селу і подати суми, які вони сплачують. Ми – ЗА!

Але, між словами, з уст Віктора Ілаша необґрунтовано та незрозуміло чому полетіло каміння в бік сільського голови з Іванівців Віктора Саракуци та підприємця з Кельменців Ігора Шкрумеди. Маємо надію, що це не зведення особистих порахунків, адже коли озвучуються прізвища, мають бути підтвердження слів документальними фактами, чого на нараді не було. Присутніх це трошки спантеличило.

Ми поцікавилися станом справ у названих людей і, претензій ніяких не знайшли. А Віктору Миколайовичу Ілашу завжди дамо можливість висловитися і показати власну позицію на шпальтах Kelmenci.info

Питання щодо генеральних планів сіл для Кельменеччини залишається гарячим, а оприлюднення податків цікавим. І жителі району мають законне право знати цю інформацію. Тож ДАЛІ БУДЕ…

Ангела Вишня-Ткач

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *