Понеділок, Листопад 19

ДОПОМОГА РОДИЧІВ ПІДПРИЄМЦЮ – ЦЕ ПРИХОВАНІ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

Управління праці та соціального захисту населення  Кельменецької райдержадміністрації нагадує, що посилено відповідальність роботодавців за порушення вимог нормативно-правових актів з питань праці, а саме: неналежного оформлення трудових відносин, використання нелегальної праці (стаття 265 Кодексу законів про працю України). На даний час за кожного виявленого «нелегального працівника» роботодавцю прийдеться сплатити майже 112 тисяч гривень штрафу.

З метою виявлення фактів порушення законодавства про працю суб’єктами господарювання району робочою групою проводяться обстеження фізичних осіб – підприємців на предмет офіційного оформлення найманих працівників.

Бувають випадки, коло підприємці беруть на роботу родичів або близьких людей, з якими не спішать офіційно оформити трудові відносини. Далі «свої» люди активно «допомагають» здійснювати торгівельні операції в магазинах, обслуговують відвідувачів у кафе та ресторанах, виконують роботи підсобних робітників, як у виробничих цехах, так і в полях і садах. Такі працівники під час перевірок контролюючих органів заперечують свою причетність до виконання трудових функцій, мовляв, випадково зайшли і вирішили допомогти родичу або тимчасово його підміняють.

Неоформлення трудових відносин позбавляє найманого працівника права вимагати від роботодавця належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому, ніж встановлено державою, багатьох пільг та соціальних гарантій, в.т. числі і субсидії.

Лише дотримання працедавцем трудового законодавства дасть змогу уникнути непорозумінь з найманим працівником і контролюючими органами, а також гарантує стабільний,прибутковий бізнес.

 

В. Бинда – заступник начальника управління – начальник відділу праці

управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *