Четвер, Жовтень 18

Наше обличчя – смітники?

Україна – країна стихійно розкиданого сміття. На полі у грунті може бути стільки скла чи пластику, що жах проймає!

 На жаль, Кельменецький район також тоне у стихійних смітниках. Немає жодного села, про яке би ми могли б сказати: «Тут живуть справжні господарі!» Дико, коли люди в непризначених для цього місцях викидають те, що може перегнити і принести користь, чи те, що можна просто спалити.

Коротенькі миті смітник на Бузовицькому перехрестку буває чистим. Лише прибрали – як до вечора там уже знову сміття. Стоїш на зупинці, дивишся на свіжу купу, і думаєш – що ми за люди?

От з якої радості викинути аж тут відро очистків від картоплі?  І хто час від часу  прибирає? Адже це – траса! Кельменецька філія «Райавтодору»? З таким питанням ми звернулися до голови сільської ради села Бузовиця  Тетяни Перчук.

«Іноді прибираю я. Беру чоловіка, лопати, і йдемо те все розгрібати! – розповідає пані Тетяна. – Ця автобусна зупинка – власність «Райавтодору», та вона поряд з селом, на видноті, і псує наш санітарний стан.» Ось і така робота буває у сільського голови. Хтось послід голубиний з горища знімає, а хтось з чоловіком за безлюдьками сміття прибирає.

«Іноді – каже пані Тетяна, – прибирають працівники «Автодору», та купа виростає так швидко, що роботи вистачає всім»! Голова каже, що зверталася до начальника філії «Райавтодору» Тараса Мельника  з проханням забрати катку-урну, вбачаючи в ній отой «магніт», який притягує увесь  непотріб. Людина бачить велику урну, значить сюди можна скинути відходи, тут їх приберуть… Але Тарас Мельник каже, що не можна урну прибирати.  Вона має бути за нормами. А як і які норми прищепити населенню?.. Люди, отямтеся!

Якби ж то просто обгортки від цукерок чи упаковки з-під цигарок викидали. А то привозять будівельні відходи, і все, що вдома заважає. Це сміття? – Ні! Це ми! Ті, які моляться, ходять до церкви, просять у Бога здоровя, достатку і благодаті, а діями засипають Богові душу, очі і вуха сміттям по ярах, лісах, полях, дорогах. І совість нас не зупиняє! А штрафи?

Хтось має виловлювати смітюхів. Поставити камеру – дорого! І хто боїться штрафу з максимальним розміром до 800 грн? Ось і смітимо. А чи так має бути?..

 

Ангела Вишня-Ткач

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *