П'ятниця, Січень 18

Інформаційний калейдоскоп Кельменеччини і не тільки!

Кожна людина, як діамант, має багато граней! Лише одні чисті як роса і переливаються барвами веселки, а інші – зі смоли… і будять лише питання: звідки таке взялося?.. Суспільство, як і людина, має грані!

Давайте, глянемо на грань, на котрій зараз написані події, що сталися за останні дні:

КЗ «Кельменецький РЦПМСД» повідомляє про стан впровадження медичної реформи у Кельменецькому районі. У електронній системі зареєстровано 22 лікаря первинної ланки, уже укладено 9457 декларацій із пацієнтами. (Це позитив.)

Президент підписав Закон згідно з яким підвищується з 23 до 30 років вік прийому громадян в курсанти вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та операції Об’єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу офіцерами або сержантами. Також підвищується до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс. Закон дозволяє також продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом на строк від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткотривалим контрактом. (Шок! Як піклуються про рівність чоловіків і жінок?! Які «привілегії» для чоловіків?!)

З 1 липня зросте прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1700 грн. до 1777 грн., у зв’язку із чим будуть перераховані та зростуть на 7,7 грн. надбавки до пенсій почесним донорам. (Ха-ха! Кажуть, що цифра «7» приносить щастя… Є частина пенсіонерів у яких пенсія зросте аж на 61 гривню!)

 

У п’ятницю, 22 червня, голова районної державної адміністрації Віталій Швець взяв участь у черговій XVІ сесії районної ради VII скликання, яка відбулася під головуванням заступника голови районної ради Анатолія Горобця. На порядок денний сесії було винесено 28 питань, які попередньо розглядалися на засіданнях галузевих комісій районної ради. Із 34 депутатів районної ради на засіданні були присутні 21. (Мало хто знає, що засідання комісій, не раз відбуваються зранку, у той самий сесійний день, а тому зрозуміти, як той чи інший депутат міг вникнути в те чи інше питання – не можливо! А для чого їм вникати?.. Всі головні питання – це показник роботи адміністрації, а рада за щось голосує… От питання продажу майна… це питання кровні! Їх у нас називають – «дохід у бюджет з продажу…», а люди чомусь кажуть – знищення району! Мабуть, не розумні…)

22 червня в Кельменцях відбулися жалобні заходи. (Друга Світова війна! У цей день два союзники-агресори напали одне на одного! Та щоб облагородити такий прикрий факт… у цей день ми ще раз вшановуємо загиблих! Що ж, їх треба шанувати щодня!)

23 червня – День молоді. (Погода була дощова. Планові заходи треба було проводити! Чи відчувала себе якось по-особливому молодь?.. Котра? Та що від`їздить за кордон на заробітки?! У цей день ще відбувалися випускні, а для випускників цей день, дійсно, став особливим!)

Та чи бачимо ми серед цього потічка інформації хоч щось, що реально несе покращення життя?.. Це все – суспільні ігри й імітації суспільного руху.

Змінити цей стан суспільства – це змусити людей дбати про свою громаду самостійно! Саме це головне завдання утворення об’єднаних громад. Щоб інформаційне поле складалося з переліку утворених кооперативів, відновлених доріг, побудованих цехів, переліку створених робочих місць.

А у нас усе календарні свята, та засідайлівки!..

Утворення громад – це не означає – вмить манна небесна! Будуть больові моменти. Ми занадто звикли у життя гратися! Ми не хочемо визнавати, що щось уже віджило. Що є те, що доведеться оптимізувати (прямо кажучи – ліквідовувати!) Та є можливість створювати нові робочі місця.

Людям у це важко вірити. Вони розуміють, що ті, хто нині керує районом, цього робити не будуть! На посади мають прийти не просто нові особистості, а люди-принципу і любові до рідного краю, знаючі,   які мають здатність працювати на громаду, а не обманювати її роками і просто використовувати для власного збагачення!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *