Понеділок, Листопад 19

ЧАСТІ ОПАДИ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ЗАБРУДНЕННЯ КРИНИЦЬ ТА ДЖЕРЕЛ!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кельменецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби звертається до всіх жителів району із поясненням: « Більша частина населення району використовує воду для господарсько-побутових потреб із децентралізованих джерел водопостачання (колодязів та каптажів). Під час значної кількості опадів якість води може небезпечно погіршати.

Також інфікування води в колодязях збудниками кишкових інфекцій відбувається при потраплянні забруднених підземних вод з поверхні грунту, вигрібних ям, санвузлів, негерметичних каналізаційних систем. Забруднення води відбувається при недотриманні розривів від будівель, де утримують свійських тварин і при їх водопої.

Дуже часто мають місце потрапляння різних тварин, в т.ч. хворих (гризунів, дрібних домашніх тварин), до зрубу криниць. У такому випадку необхідно здійснити дезінфекційні заходи. Дезінфекцію колодязя проводять при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів, сильних злив), а також з профілактичною метою: очищення та ремонт колодязя, при погіршенні якості води.

Після кожного ремонту або чищення колодязя необхідно здійснювати його дезінфекцію. Знезараження води та всіх поверхонь зрубу колодязя доцільно проводити тільки після повернення рівня ґрунтових вод до допаводкового періоду та після усунення можливої причини забруднення. Тоді слід здійснити відкачування води, очищення колодязя та дезінфекцію з використанням дезінфекційних засобів, які дозволені до застосування в Україні для знезараження води («Жавель-Клейд», «Бланідас 300», «Акватабс», «Акватон» та інші), відповідно до вимог методичних вказівок щодо їх використання.

Всі роботи з дезінфекційними засобами необхідно виконувати у спецодязі, захисних масках, окулярах, гумових рукавичках.

Пам’ятайте, що чистота води — це запорука вашого здоров’я та здоров’я ваших дітей.»

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кельменецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в

Чернівецькій області Н.Ю.Кривов’яза

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *