Четвер, Жовтень 18

ЦІКАВА чергова НАРАДА! ЯКЩО ЇЇ ОСМИСЛИТИ!

Звичайна апаратна нарада. Важливі питання! Виконання місцевих бюджетів, забезпечення заробітною платою бюджетників, робота закладів культури, охорони здоров’я та освіти, організація збирання зернових культур.

Розглянуто питання призначення субсидій населенню, захисту прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітей у прийомних сім’ях, підготовка до відзначення в районі 1030-річчя Хрещення Київської Русі… Хіба є серед цих питань щось не важливе?..

Ми звикли, а правильно – нас привчили сприймати все таким, як нам його подають і НЕ замислюватись над тим – а чи дійсно все так?

БЮДЖЕТ! Заробітна плата… А хто і як у нас насправді дбає про цей БЮДЖЕТ? Яке значення вкладають у слово – «ДБАТИ»? «Потрясти» платників податків? Чи може у Кельменецькому районі, враз, виникли умови які спричинили появу значної кількості підприємців? Чи може у нас з`явилося хоч одне поважне комунальне підприємство? Додалося кілька десятків робочих місць?..

Може хтось серйозно ставить питання – ЯК??? Як район в якому землі розорані попід саме коріння лісів, по під асфальт є дотаційним? Що не так?

Чомусь дуже захотілося побувати між тими людьми, які би сіли і поговорили про можливості цього району, а не слухали черговий звіт відділу культури.

На рівні Кельменців культура в нас працює ВІДМІННО! Дайте їй тих самих грошей, і цей район стане діамантом талантів всієї України. Та культура – наслідкова! Вона залежить від того ж куцого бюджету. Культура в нас хоч і своя, начебто, та існує за радянською схемою і це вже добре видно по селах! Проблеми є. Та про них – МОВЧОК!

Відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі… Кажуть, який не був безпутний князь Володимир і які «великі» казки не складав про нього його син, побачивши, що принесло помазеництво (християнство), Володя гірко плакав, та було вже пізно! Він успішно віддав Україну у раство (в ідеальне рабство) Візантії, а далі її правонаступнику – Ватикану. То може до такої ДАТИ, вперше в Україні подамо коротку історію помазенецтва (християнства)?!

Лишень спершу поставимо собі питання: Бог у Правді чи у брехні? Зараз же про нараду.

На нараді говорили про збирання зернових. Дощі «гарно» допомагають їх збирати… Ріпак висипався на землю так само як лили зливи. Доводиться збирати поміж дощі. Швидко, а не в усіх є комбайни… Чим у цих справах може допомогти Кельменецька райдержадміністрація?.. А може райрада… Хіба послухати статистику з вуст начальника відділу агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Василя Ганжелюка.

Панове, у нас ЗМІНИЛАСЯ ФОРМА ВЛАСНОСТІ!!! Понад 20 років тому. І ріпак, і пшеничка, і всі біди з технікою, елеваторами – це тепер приватний клопіт. Сільгоспвиробники навіть не зобов’язані чесно розповідати, що і скільки вони виростили. У них «тупе» питання – а чому це когось має цікавити?.. Що мені вигідно, те й сію! Скільки зумів, стільки й виростив. І де є ЛАЗІВКА для аграріїв, то це РАЙРАДА! Вона може приймати рішення про місцеві дотації, про марево програми відновлення грунтів… чи щось схоже і під це виділяти конкретні державні кошти!

У нас суть економіки уже давно не радянсько-планова, а схема влади на місцях досі СОВЄЦЬКА. Бо цих Р А Д… і адміністрацій з іграми в РОБОТУ вже давно НЕ мало би бути! Та є… І тримають їх з усіх сил. ХТО? Люди?! Та вони, навіть, не вникають у справжню суть змін і легко вірять у марево “ЖАХІВ” про яке їм говорять ті, кому дійсно вигідно жити у безладі не облікованих земель, надій – держава все дасть, зарплату брати і нічого не робити, плакатися – ой біда!.. і красти!

Варіант упорядкування системи є лише один. (Вибору немає!) Потрібно утворювати об`єднані громади. ЧОМУ ОБ`ЄДНАНІ??? Чому НЕ на рівні одного села?

Через ту саму зміну форми власності яка приносить дохід не селу, не селянам-землевласникам, а одиницям орендарів, село не може більше себе забезпечувати так як це робили колишні колгоспи. НЕ МОЖЕ!

Якщо ж кожен із нас почне самотужки обробляти свій пай, то наші поля перетворяться на калейдоскоп клаптиків засіяних різними культурами, що приведе до цілковитої безефективності сільського господарства.

Потрібна техніка. І комбайн на клаптику, і на цілісному полі – це різні речі. Ми наче всі це бачимо, розуміємо, про це говоримо, та чомусь ніяк не усвідомлюємо! І дуже боїмось справжнього ЧИСТОГО обліку! Є причина?..

На всіх нарадах головний лікар КЗ «Кельменецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Дмитро Дмитрук повідомляє про впровадження реформ у галузі охорони здоров’я. На сьогодні, 16 липня, укладено 14980 декларацій із пацієнтами.

Та жителям району, все-таки, варто пояснювати чому важливо це робити. Багато тих, хто свідомо каже: «А нащо воно мені?!» А коли питаєш – то що медпункт уже закривати? То зупиняються!

Успішно діє робота по виконанню урядової програми «Доступні ліки», кошти якої використано на 87 %.

Про субсидії потрібно говорити окремо. Бо коли повідомлення зі змістом: «Ви не маєте права на субсидію…» надходить людині, яка навіть заяву на неї не збиралася подавати і ніколи субсидії не просила – це цікаво! І відразу видно, що управління праці та соціального захисту населення Кельменецької райдержадміністрації – ПРАЦЮЄ!..

Зрештою, на роботу цього управління, райдержадміністрація якогось дуже впливу не має і мати не може. Люди виконують розпорядження, які надходять з Києва. Навіть, якщо щось і не так, то це провина не працівників управління Кельменецького району.

Все що можуть, то це начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ліна Руснак попросила доносити до жителів району прохання – подавати достовірні дані про свій майновий стан. Не забувати, що ви купили, наприклад, транспортний засіб… і на нього у вас знайшлися кошти, а на оплату за газ та електроенергію НЕМАЄ грошей… Це стає явним і тягне за собою вимогу повернення переплачених вам державою коштів.

Голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець наголосив на здійсненні контролю щодо виконання бюджетів (нажаль, він – контроль, зводиться до заслуховування звітів на чергових нарадах). Нагадав, що йде зима і треба бути до неї підготовленими. Хтось робить запаси дров, хтось ремонтує котли, а ми вже знаємо, що кожен опад гарного снігу буде СТОВІДСОТКОВО «трагедією і «несподіванкою» на наших дорогах! І посміхаємось!

Та на разі, у нас дощі і купа проблем пов’язаних з ними. Проте, у Бога немає поганої погоди. Є лише люди, які не вміють справлятися з труднощами і все на Вищого нарікають… Зате в лісах повно грибів, а на городах огірків.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *