Четвер, Листопад 22

“Просвіта!” та УПЦ КП у Кельменцях!

Побачити у Кельменецькому районі, на офіційному рівні, представників Української православної церкви Київського патріархату чи Української автокефальної… Міркуємо, що у московського священства Кельменеччини свідомість розривало одне питання: ХТО ПОСМІВ???!

А посміла зробити це “Просвіта”. Є, така собі, всеукраїнська громадська організація. Товариство української мови імені Тараса Григоровича Шевченка. Товариство займається просвітництвом, відновленням історичної пам`яті.

До Кельменців просвітяни приїхали на семінар: “Українська повстанська армія: історія нескорених”. Семінар пройшов у районному Будинку народної творчості.

На семінарі була представлена фото-виставка: фотографії архівних документів, листів повстанців, підпільна література та інші фото-факти, які дозволять краще пізнати історію та сутність українського повстанського руху.

Захід відбувся за участі  голови райдержадміністрації Віталія Швеця, представників Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», Зокрема, відповідального секретар Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»  Марії Пелех, священнослужителів УПЦ КП отця Миколи Йоника, отця Романа Грищука, священнослужителя УАПЦ отця Віктора Вдовічена.

На семінарі велася мова про визвольні змагання, та в основному мова йшла про Українську Повстанську Армію. Про цю армію найперше варто знати, що народилася вона на Волині. І з миттєвою швидкістю охопила всі регіони України. В радянські часи УПА представляли як бандерівців, виключно, західної України. Та увесь Схід і Південь, і Центральна Україна мала мережу загонів УПА. УПА воювала, майже до кінця 50 років.

Її історія в СРСР була повністю сфальсифікована. НКВД перевдягалося в упівців і знущалося над людьми. Усі їхні звірства приписувалися повстанцям. Та це неймовірно героїчні і звитяжні люди, котрі вмудрялися одночасно боротися з двома найстрашнішими імперіями в історії ХХ століття.

Воїни УПА відходять один за одним як і ветерани Другої Світової. Лишень останнім роздавали ордени у той час, коли упівці, їхні діти і дружини, а не раз і цілі родини, перебували на Соловках, та в інших місцях виселення, або під пильним оком КДБ.

Саме воїни УПА, ті люди, завдяки яким ми сьогодні виголошуємо – СЛАВА УКРАЇНІ! І відповідь – ГЕРОЯМ СЛАВА! – належить, перш за все їм!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *