Вівторок, Грудень 18

Чому 1 вересня стало третім?..

Цьогоріч у Кельменецькому районі за парти сіли 3461 учнів. У перший клас прийшли 367 дітей.

Керівництво освіти в Україні і по районах головною подією цього навчального року визначають старт реформи «Нова українська школа». Що вона дасть окрім того, що учні сидітимуть за партами не парами, а поодинці, покаже час. Зазначимо лише, що зроблено все можливе для покращення технічної бази класів для першокласників.

36 вчителів Кельменецького району, які вже приступили до навчання учнів перших класів Нової української школи, пройшли підвищення кваліфікації.

На підготовку до нового 2018/2019 навчального року місцевим бюджетом було виділено 985тис.грн., сільські ради виділили 1млн.619тис.8грн. На обладнання для початкової школи з державного бюджету виділено 1 млн.299тис.165грн., з місцевого бюджету – 112тис.466грн.

Усі учні перших класів безкоштовно отримали набори LEGO, що мають допомогти впроваджувати ігрові методи навчання в освітній процес. Старша школа отримала більше можливостей для профільного навчання.

Та не багато у Кельменецькому районі шкіл поспішили вчитися. 1 вересня, з посмішкою малечі, яка на питання – чи хочеш до школи? – впевнено відповідає:”Ні!”, перемістилося на третє вересня.

Причина банальна. 1 вересня випало на суботу, а це вихідний день. За вихідний день вчителям мали би виплатити подвійну заробітну плату, але… звичайно, цього не зроблять! І педколективи району вирішили не перепрацьовуватися і розпочати навчальний рік з третього вересня. Подумаєш, Свято ЗНАНЬ!..

Лише кілька шкіл,зокрема, Кельменецький ліцей – опорний заклад та Бабинська ЗОШ з повагою поставилася до загальнодержавного свята. І як 24 серпня, так і 1 вересня – не посувається! Чи був вихід? Адже вчителі, які вирішили не дарувати свій вихідний нікому також мають рацію.

А хіба не можна було, завбачливо, глянути на календар і подумати, що складеться така ситуація?! Вихід геть простий – додати було вчителям один день до відпустки. І все! А то… зневажили Свято Знань! Хочеться посміхнутися, та життя підказує, що за цією зневагою багато чого не так. А свято Першого дзвоника завжди трепетне і чарівне!

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *