П'ятниця, Січень 18

Що це?.. “Інклюзивно-ресурсний центр”?!

 

Неодноразово працювала з навчально-реабілітаційним центром “Джерело” у Львові. За 25 років, зауважте за 25! років, бо почався він з громадського товариства “Надія” ще у 1993-му році, за цей час  там отримали допомогу більше 8 000 дітей. Переважно, це діти уражені церебральним паралічем. Діти з синдромом Дауна можуть спокійно ходити до школи і успішно вчитися. З ДЦП так не складається.

Особливість цього центру в тому, що діти в ньому живуть. У них там відмінний фаховий догляд, дітей лікують і навчають. Цей центр звільнив батьків від неймовірно тяжкої ноші догляду за неповносправним дитям. Вони отримали перепочинок. На вихідні дітей забирають. Та мама більше не прив`язана до хворої дитини. Вона може йти працювати.

У Кельменцях, напередодні Дня знань, відбулося відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Кельменецької районної ради, який створено з метою підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Що це? Необхідність? Передвиборчі замальовки? Реальна потреба?..
У травні 2018 року Чернівецька область долучилася до Всеукраїнського проекту благодійного фонду Марини Порошенко “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», було підписано Меморандум про розвиток мережі інклюзивно-ресурсних центрів.
Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Кельменецької районної ради утворено рішенням XVI сесії Кельменецької районної ради VII скликання від 22.06.2018 року. Затверджено його Статут.


Для розміщення Центру в приміщенні Кельменецького районного дитячо-юнацького центру виділено 3 кабінети загальною площею 93 м. кв. Забезпечено архітектурну доступність для всіх дітей, проведено ремонт кабінетів.
Згідно з штатним розписом у Центрі відкрито 5 посад педагогічних працівників: директор, вчитель – логопед, вчитель – дефектолог, вчитель лікувальної фізкультури, практичний психолог.

З переліку педагогів видно, що центр працюватиме з дітьми в яких є порушення мови. Донині у нас працюють логопеди, які їздять по школах, працюють з такими дітьми в садочках, у школах. З одного боку створення “Інклюзивно-ресурсного центру” виглядає як розширення можливостей, з іншого -як дублювання того, що є, та немає належного фінансування.

У 2018 році на облаштування Центру виділено 268,1 тис. грн., зокрема 200 тис. грн. субвенція державного бюджету місцевим бюджетам, які спрямовано на придбання обладнання, 1,2 тис. грн. на оплату послуг (крім комунальних); 66,9 тис. грн. виділено з місцевого бюджету на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання. На заробітну плату працівникам Центру передбачено з освітньої субвенції 85 тис. грн., та з місцевого бюджету – 9,5 тис. грн.

Якщо глянути на виділені кошти – це щось скупе і не всиляє віри на належну роботу. 85 тисяч – на зарплату… Нікому не смішно?!

У Львівський центр “Джерело” дітей звозять з області. Там є спеціальний транспорт. І в ньому допомагають тим, хто потребує підтримки найсильніше, а що це?.. Скільки дітей з сіл мають до нього добратися? ЯК??? Любі друзі, ми вміємо мистецько організовувати відкриття. Три класи дійсно гарно оформленні. З душею! Та в загальному – ми кого обманюємо? Може  хоч тих жалюгідних  66,9 тисяч гривень  варто було віддати працюючим логопедам і це би дало більше результату?.. Чи Кров з носа необхідно підтримати Марину Порошенко?..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *