Четвер, Жовтень 18

Кельменеччина збирає врожаї

У Кельменецькому районі успішно зібрали ріпак, озимий ячмінь, горох, завершують збирати пшеницю та ярий ячмінь. Зараз працює робоча група  на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Урсуляком.

Робоча група з моніторингу  та контролю за збиранням ранніх зернових створена згідно розпорядження голови райдержадміністрації Віталія Швеця. Такому розпорядженню передувало аналогічне розпорядження голови облдержадміністрації. Уже є очевидним, що врожай хороший, і нарікати на погодні умови сильно не доводиться.

На жаль, досі стоїть проблема цін на пальне, зокрема, на дизельне. Ми всі знаємо, перед великими святами  є практика знижувати ціни на товари. У нас все навпаки. Перед святами ціни виростають. Так, перед жнивами ціни на пальне завчасно піднімаються, а після жнив потрошки можуть опускатися, а можуть і ні. І щоб врегулювати дане питання, потрібна відповідна загальнодержавна політика. Зрештою, пояснення, що врожай – це справа не лише окремого господаря, фермера, агрохолдінгу. Це – наш спільний достаток. Ми обкрадаємо не когось, а себе.

Цього року  під озиминою було 3548 га, 562 га займала яра пшениця, 340 га озимий ячмінь і 1031 ярий. На другому місці після озимини за площами стояв ріпак – 1400 га.

«Приємним фактом став горох! – каже начальник відділу агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Василь Ганжелюк. – Про цю рослину в нас давно забули. А вона є відмінним попередником для озимої пшениці. Для пшениці чудовим попередником є і соя, та за агротехнічними термінами посіву вона під озимину не підходить. А горох в самий раз. Грунт насичується азотистими речовинами, що підвищує врожайність пшениці».

Горох посіяли у ФГ «Ілаш». Ним було зайнято 80 га.  Горох закуповує Неполоківський хлібокомбінат, беруть до Держрезерву. За словами Василя Ганжелюка, горох від ФГ «Ілаш» може стати відмінним насіннєвим матеріалом.

А наразі назрівають проблеми через введенням сплати ПДВ. Якщо раніше господарські підприємства, фермери все показували відкрито, то зараз це відбувається не так щиро. Великі компанії більш прозорі, дрібні показувати всі свої доходи не поспішають. Можливо, варто подумати про те, щоб кожен фермер, підприємець чітко бачив, куди і на що йдуть кошти, сплачені ним як податок. Щоб було розуміння – платити податок  почесно! Та до такого розуміння нам ще далеко.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *