Четвер, Жовтень 18

Орун – цікаве місце Кельменеччини

Усі й завжди знали, що цей пагорб чи курган біля села Дністрівка називається Орун. Хто і коли його так нарік ніхто не відає.

Перед підняттям рівня води у Дністрі через будівництво Дністровської ГЕС, на луці, біля русла річки, працювали археологи. Вони відкрили старе поселення, відкопали не одну археологічну знахідку.  Сказали, що це поселення належить до часів Трипілля, тобто матріархату. Тепер це місце – дно!

Поселення з курганом ніхто не пов`язував. У нас комплексно мало що вивчали. Розкопали, закопали, Дністер підняли – все! Подумаєш ще якийсь Орун є, підземелля… Кому воно треба?.. А нам! Бо це наша історія. Наша Правда минулого. І кожна розумна людина знає: без минулого не буває сьогодення, без нього не буде майбутнього! І те майбутнє буде настільки гарним, на скільки ми добре усвідомили своє минуле!

Якщо ми невігласи, яких історія нічого не вчить і нам не потрібна наша історія, то й таке наше життя! Не усвідомлене, рабське! Я – не раб! Я Богові потрібна як ЛЮДИНА! А Ви вирішуйте для себе – хто Ви? Мені цікава історія мого краю. Це МОЯ земля! І я хочу, щоб вона стала – НАША! Щоб ми, врешті, стали НАЦІЄЮ!

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *