Четвер, Листопад 22

Цькування дітей однокласниками. Що робити?

БУЛІНГ – цим терміном визначають шкільне цькування учнів однокласниками. діти бувають наджорстокими.  Майже 70% дітей України стикаються з цією проблемою.

Учні знущаються над біднішими однокласниками. Насміхаються над хворими. Причиною для знущань може стати горбинка на носі. Ти можеш, на переконання “крутеликів” у класі не так одягнений, не так говориш, не так на них дивишся… І за це можуть не лише насміхатися, а погрожувати фізичними розправами.

Торік в українських школах зафіксували близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування. Аби попередити випадки знущання у буковинських школах правники спільно з освітянами та психологами проводять інформаційну кампанію «СтопБулінг». Школярам розповідають про те, як захистити себе від цього явища. Однак, лише цим проблему не подолати. Батьки мають більше уваги приділяти вихованню власних дітей, радять фахівці.

Фахівці Головного територіального  управління юстиції у Чернівецькій області радять:  з дитиною потрібно говорити, цікавитися її проблемами.    Якщо Ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно зробити наступне:

  • Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію –  до завуча або директора школи.
  • Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини.
  • Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.

Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

Звертаємо увагу, що доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг),  батьки можуть бути притягнуті до адміністративної,  кримінальної або цивільної відповідальності.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *