Четвер, Січень 17

НАРЕШТІ! 11 літ і відкрито першу чергу оновленого водогону!

Ха! Й століття не промайнуло, лише 11!!! років і в Кельменцях сьогодні, 6 листопада 2018 року, урочисто відкрили першу чергу водогону! Завершення другої черги чекати не стали… Щось підганяє?.. Мабуть, вибори!

А відкривав не хто-небудь, якийсь там селищний голова, райради чи райдержадміністрації… а саме обласне начальство! Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, голова обласної ради Івана Мунтян, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Богатирець, начальник управління капітального будівництва Олександр Пуршага.

Звичайно, місцеве керівництво було поряд. Голова Кельменецької райдержадміністрації Віталія Швець, голова районної ради Віктор Ілаш, Кельменецький селищний голова Сергій Буняк.

Поважних гостей зустріли не з хлібом, а з короваями. Після урочистого перетинання стрічки всі говорили про те, що вода – основа життя людини! Так, це так! Дякуємо тобі Боже, що ми не в Африці, та і в нас проблеми з водогонами, водовідведенням часто-густо, паралізують буття не одного жителя міста. Які незручності спричиняють водні проблеми кельменчани відчули це особисто.

Тепер кельменчани мають реальну підставу вірити в те, що вони стовідсотково будуть забезпечені якісною питною водою.

Роботи з реконструкції водогону розпочали іще у 2007-му році. На разі, завершено першу чергу. До завершення добігають всі роботи другої черги. Залишилося прокласти ще 3 км каналізаційних мереж.

Старий водогін, збудований в 70 році минулого століття, охоплює лише приблизно 30% домогосподарств селища. Проте діючі 6 свердловин не забезпечують у повній мірі водою наявних абонементів через періодичну нестачу води.

Тож з метою вирішення гострого соціального питання, в 2007 році було розпочато будівництво об’єкта. Будівництво нового водогону потребувало значних фінансових ресурсів, а через брак коштів починаючи з 2011 року роботи на об’єкті було взагалі призупинено.

Проект «Реконструкція мереж водопостачання і водовідведення смт.Кельменці» розроблено у 2013 році. В 2016 році його відібрано для фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. В травні 2016 року комісія у складі представників УКБ ОДА, Кельменецької РДА, Кельменецької селищної ради, УПП «Сантехбудмеханізація» обстежила недобудований об’єкт «Реконструкція мереж водопостачання смт.Кельменці» і дійшла висновку щодо об’єднання цих двох проектів. Кошторисна вартість об’єднаного проекту становить 38 929,695 тис.грн.

В 2016 року освоєно 8 мільйонів 100 тис.грн з фонду регіонального розвитку та 900 тис.грн співфінансування з місцевого бюджету. В 2017 році освоєно 9 мільйонів 541 тис.грн з фонду регіонального розвитку та 1 мільйон 185 тис.грн співфінансування з бюджету Кельменецької селищної ради. У 2018 році для завершення робіт виділено та освоєно 14 мільйонів 500 тис.грн з фонду регіонального розвитку та 1мільйон 615 тис.грн співфінансування з  бюджету Кельменецької селищної ради .

Прокладено 26 км водопроводу та 5 км каналізаційних мереж. Проведено опоряджувальні роботи в приміщеннях електролізної та операторської, виконано роботи по встановленню зон санітарної охорони.

Замовником робіт є управління капітального будівництва обласної державної адміністрації. Підрядником робіт є УПП «Сантехбудмеханізація» та ПП «ГРЕЙП 2002».

Після зупинки робіт у 2011 році вже мало хто сподівався, у Кельменцях запрацює оновлений водогін. Тому це свято. Справжнє свято для всіх кельменчан і його талановито прикрасили своїм співом художні колективи кельменецького районного Будинку народної творчості та дозвілля. Зокрема, колектив «Журавка», дует «А ми у двох», та Леся Катеринчук з піснею «А у нас на Україні».

Не зважаючи на холодненький осінній вітерець, настрій в усіх присутніх був святковий і під чудовий спів наших земляків підтанцьовувати хотілося всім.

Ну що ж, дай Боже, чистої здорової води в кожну оселю Кельменців! Бо вода, дійсно, основа нашого життя! І до її використання, застосування треба підходити раціонально, з повагою і шаною. Ми – щаслива нація, бо у нас є ВОДА! Наш Дніпро, Дністер, Прут, Черемош… У нас багато рік, джерел цілющих, та це не означає, що ми не маємо дбати про наші водойми. Піклуватися про їхню чистоту – це поважати себе і дякувати Богові за життя і за Україну. А якщо комусь не подобається, африканський материк поряд!

Українці мають стати цивілізованою нацією. На землі Цивілізованих Людей до кожної справи, до кожного дару Природи підходять з проявом найвищого рівня інтелекту і любові.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *