Четвер, Січень 17

Медична реформа і хвороба – іспит на розум!

З другої половини 2019 року розпочнеться реформа вторинного рівня медичної допомоги. Наші поліклініки мали би почати працювати на якість… надання медичних послуг. Ми після слова “якість” свідомо ставимо три крапки. Бо у нас такі гасла в “найкращому”, а насправді в цинічному варіанті зводяться до того, що чим більше звернень до лікаря, тобто, чим більше люди хворі, тим більші прибутки лікаря. Виходить так?..

Завжди в таких випадках виникає шалене, мабуть, геть не нормальне… бажання – щоб нашим лікарям платили за здоров`я нації! Та це як рожева мрія. Фантастика! І в усіх виникає питання – а як за здоров`я? Усе ж міряють кількістю звернень… Здорові не звертаються!

У нас, на разі, така ситуація, що і хворі у більшій кількості не звертаються. Люди намагаються лікуватися самотужки. Все більше починають розуміти, що купа виписаних пігулок – це більше смерть ніж здоров`я. Бо все те щастя… б’є підшлункову, печінку, нирки і не знаєш, що гірше – так лікуватися… чи питати в людей – які трави помічні?!

Ми наче в глухому куті. Хоч насправді в таких ситуаціях ніяких таких глухих кутів не буває. Всього-на-всього, треба змінити методи лікування, зійти з рейок хімічної медицини. Та про це у нас не говорять. А як про це говорити, як на цій “хімізації…” нації зав`язані капітали багатьох олігархів, увесь фармацевтичний бізнес.

У нас “вигідно”- хворі люди! І чим гірша недуга, тим краще! Люди продають квартири, щоб порятувати рідних, зокрема, дітей. А виявляється – все одно фінансують смерть. У нас є унікально дорогі різновиди смерті. Та про це також у нас не прийнято говорити.

І якщо ви багатий чоловік, міркуєте про себе  – я розумний! – не поспішайте! Бо завтра вас може спіткати недуга і ви складете іспит на розум.

Не так  давно одному не бідному чоловікові у нашому Кельменецькому районі довелось сказати: “Знаєте, там де ви лікуєтесь, багаті помирають за великі гроші і довше, а бідні – за менші гроші і швидше. Не знаю, що гірше!” З мене посміялися! Хіба варто чути якусь бідосю?! Ця людина вже мене не почує. І смерть була пекельна. Бо як казала моя бабуся: “І на пані з косою треба щастя мати!”.

Та нас заспокоюють: “Запроваджується програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря пацієнт зможе отримати безоплатно консультацію вузького спеціаліста (кардіолога, гастроентеролога, онколога та ін.) та зробити необхідні дослідження (УЗД, рентген тощо). «Гроші підуть за пацієнтом» і на цьому рівні – лікар випише направлення, а пацієнт сам вирішить, до якого спеціаліста звертатись і в якому закладі зробити діагностику. Держава заплатить гроші тим, кого обере пацієнт. На цю програму Уряд заклав у бюджеті-2019 2 млрд. грн.”

2 мільярди! Це ж добре?! Безоплатно… – харчі на халяву… лише у пастці. Та в інформаційному плані виглядає так, що наче ми всі маємо від цього вигукнути: “УРА!”. Залишилося лише запитати – а скільки зараз іде державних коштів на забезпечення цих послуг?.. Адже, офіційно, в нас державна медицина безоплатна! Тобто, це все й зараз оплачує державна казна.

Коли ж піднімаєшся над цими всіма проблемами то розумієш – нас потопили в інформаційному багні недомовок і підмін правди! Пекучий приклад: “Ой, МВФ, треба гроші, щастя – нам дають позику! Біда – не дають…” – і всі канали ТБ це висвітлюють як шалені, пишуть про це зашморгані газети… А ти сидиш, дивишся на це все з гори і питаєш себе: а що дорого у цьому лайні? Кому я дозволяв вганяти у борги моїх дітей? Чому уряди інших країн від цих позик відмовляються? Чому в перенаселеній Індії реформу у фінансовій системі змогли провернути за ОДНУ добу, а в нас це не можливо! Хто зробив це НЕ МОЖЛИВО?..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *