Четвер, Січень 17

Семінар-навчання: субсидії. Знову зміни?..

Про нюанси  призначення житлових субсидій на опалювальний період згідно змін до чинного законодавства йшлося на семінар-навчанні із селищним, сільськими головами та соціальними працівниками, який відбувся в Кельменецькій райдержадміністрації.

17 жовтня на засіданні Кабінету міністрів України уряд вніс низку змін. А саме:

1. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидія, змінюється на опалювальну.

Право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживає троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування, а також тих житлових приміщень, на які оформлено два і більше окремі  особові  рахунки, за умови, що особовий рахунок було розділено до 1 травня 2018 року і опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв .

метрів для квартири, 200 кв.метрів для індивідуального будинку).

2. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного  внеску на загальнобов’язкове державне соціальне страхування з вини роботодавця.

3. Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії.

Житлова субсидія не призначається навіть за рішенням комісії, коли у складі домогосподарства або у складі  сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці ( крім осіб, які є алко – або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря ).

4. Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.

Субсидія за рішенням комісії може бути призначена, якщо працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердять шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

5. Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії.

До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону.

До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та соціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

6. Зміни щодо сплати обов’язкового платежу.

З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Громадянам, яким субсидію на новий 2018-2019 рік вже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту розрахує автоматично, без повторного звернення ( крім осіб, які відповідають вимогам, визначеним в абзацах другому – четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій, осіб, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарства, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *