Субота, Липень 21

Рятувальники нагадують про заборону спалювання сухої трави, соломи та стерні

Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ , приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових та дачних будинках.

Як повідомляє Кельменецький РС Управління ДСНС, дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

          Щороку, під час «чистки» полів від стерні, шляхом її випалювання рятувальники щодня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків, багатотисячних збитків.

           Рятувальники нагадують, що за дотримання пожежних норм під час збирання врожаїв керівники агропідприємств несуть як адміністративну так і кримінальну відповідальність.

           Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі.

На Кельменечинні, за минулий місяць, рятувальники здійснили 2 виїзди на ліквідацію загоряння сухої трави та сміття на відкритій території, загальною площею 0,5 га. Завдяки оперативним та професійним діям вогнеборців, вдалося вчасно ліквідувати загоряння та попередити розповсюдження вогню на більшу територію.

          При виявленні пожежі – не в падайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *