Четвер, Жовтень 18

Відтік молоді, податки та землі для атовців, – чим сьогодні живуть Нелипівці та Браїлівка

Нелипівці разом із Браїлівкою нараховують майже дві з половиною тисячі населення. Кілька сотень працездатних жителів – на заробітках. Цукровий завод, який забезпечував село робочими місцями, тепер лише у пам`яті… Нелипівці на 70% складаються з пенсіонерів, молодь з села іде і не повертається. Земля молодих людей не може втримати, а клопотів з нею вистачає.

Біля входу до Нелипівської сільської ради оголошення – жителів села запрошують зібратися і обговорити земельні питання. Як розповів сільський голова Семен Плаксійчук, наразі будуть обговорювати питання оренди землі ТОВ «Дністрові роси». Закінчується термін договорів на оренду паїв і кожен, хто здавав земельний наділ «Дністровим росам» має визначитися, чи продовжувати договір.
У Нелипівцях та Брїлівці є дев`ять фермерів, які володіють технікою і беруть в оренду землю. За оренду землі, як поінформували нас у Нелипівській сільській раді, кожному власникові паю «Дністрові роси» виплачують по 4900 грн. Усі інші орендарі рівняються на них.
Сьогодні у Нелипівцях «Дністрові роси» орендують 470 га. Семен Плаксійчук каже, що є люди, які хочуть обробляти пай самостійно. Як правило, одні люди паї забирають, інші віддають, тому рівновага завжди тримається.
Чотирнадцятого серпня на сесії Нелиповецької сільської ради стояло інше земельне питання – податок на землю. Ще раніше депутати Нелиповецької сільської ради прийняли рішення, що з кожного паю вони братимуть податок у розмірі – 1% відсоток від вартості землі. Це склало суму – 380 гривень за пай. Коли пай один, людина не відчуває сильно цієї суми, та коли не один… Нелипівчани звернулись з проханням податкову ставку зменшити, та запізнилися. Зміни розміру податку можна було проводити лише до 1 липня, а тепер це вдасться зробити аж на наступний рік. Депутати визнали, що так піднімати планку не варто було, тому на наступний рік розмір податку зменшиться. А ось з землями для атовців творяться казуси. І їх спричиняють не сільські депутати.
У Нелипівцях сьогодні є 38 учасників бойових дій в АТО. 18 із них отримали землю. Все би було гаразд, та 17 хлопців отримали по гектару, так як вирішили сільські депутати, а вісімнадцятий – 2 га.


Називати прізвище в даному випадку не коректно. Людина заслужила! Та заслужили і всі інші – 37! А все що сталося – атовець звернувся до керівника Держгеокадастру Юрія Ватаманюка, і без погоджень із сільською радою хлопцеві дали два гектари.
Земель резерву Нелиповецька сільська рада не має. Є територія, яку давно відмовились розорювати, бо вона на такому схилі, що комбайн перевертався, томуїї залишили під пасовище. А тепер 31 га цього пасовища зарезервували для учасників АТО. Коли надходить заява, вишукуються всі клаптики. На заяви Вістовських Олександра і Павла знайшли іще 2 га на полі поблизу Браїлівки, адже хлопці браїлівські, та ці гектари чомусь не просто отримати. Все, що мала би зробити сільська рада, зроблено, рекомендації Кельменецької райдержадміністрації виконано, а віз і досі тут! З «возом» ми і спробуємо розібратися у наступному матеріалі.

Ангела Вишня-Ткач

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *