Четвер, Липень 19

З першого жовтня розпочинається осінній призов до армії

З першого по тридцяте жовтня триватиме призов на строкову службу. Призиватимуть молодих людей віком від 20 до 27 років. Відправляти строковиків у зону бойових дій не будуть. Головна мета – максимально навчити юнаків військової справи. Адже «мужчина – це перш за все, воїн, захисник. Так було і так буде завжди», – переконаний т.в.о. комісара Кельменецького РВК Ярослав Мороз.

У Кельменецькому районі ситуація з призовом чи не найгірша в Україні –  весняний призов викликали 413 юнаків, та для проходження призовної комісії прибуло лише 192 хлопці. Необхідно було призвати 25 чоловік, та у війська відправили лише 14 молодих людей.

Причинами такої ситуації у військовому комісаріаті називають перебування великої кількості призовників за кордоном на заробітках, несвоєчасне подання документів до райвійськкоматів тими, хто має право на відтермінування.

«Геть пасивною є робота сільських рад. Лише Нелиповецька  рада подала до військкомату акт про те, що призовники були оповіщені, та їх не було вдома. Проте і цей акт був без печатки голови сільської ради та не зареєстрований. Всі інші сільські ради поводяться ще гірше. Вони запевняють, що оповіщали призовників у телефонному порядку, проте самі призовники повідомляли, що до них ніхто не телефонував і не приходив», – зазначає Ярослав Мороз.

Він розповідає, що патріотичне виховання у школах сьогодні на дуже низькому рівні. За його словами, мужчина – це воїн-захисник. Він має захищати свою родину, дім, державу. Це все наше! Та як може бути захисником той, хто не знає як тримати в руках зброю?

Військова підготовка гартує чоловічий дух. Робить кожного мужчину сильнішим фізично і психологічно. Тренує витримку. Бути воїнами-захисниками – це наш обов’язок.

Згідно з чинним законодавством України, ухиляння від виконання військового обов’язку карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *